David Gilmour zagra na placu przed NFM? (POSŁUCHAJ)

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-09-09 16:14 | Zmodyfikowano: 2015-09-09 16:15
A|A|A

Na zdjęciu David Gilmour (fot. deep_schismic @ flickr)

W grę wchodzi jedna z ważniejszych imprez podczas ESK we Wrocławiu, czyli koncert Davida Gilmoura z legendarnej grupy Pink Floyd. Szef ESK Krzysztof Maj nie zaprzecza, choć przyznaje, że plac przed NFM do genialne miejsce:

Na razie nie wiadomo jaka będzie ostateczna odpowiedź artysty. Pełny program Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu w 2016 roku poznamy w grudniu.

Wcześniej w sprawie tego koncertu była mowa o wrocławskim Rynku, co ogłosił zresztą oficjalnie w internecie sam artysta:

Szef ESK Krzysztof Maj podkreśla, że propozycja przeniesienia koncertu z Rynku na plac Wolności padła, ale nic jeszcze nie wiadomo:

Występ Davida Gilmoura we Wrocławiu jest zaplanowany w ramach trasy koncertowej artysty, ale dla ESK ma zostać przygotowany specjalny program.

Jesteśmy bardzo zaawansowani w rozmowach i mamy nadzieję, że to się uda, z Davidem Gilmour'em, gitarzystą Pink Floyd, żeby zagrał w ramach swojej trasy koncert we Wrocławiu, ale koncert specjalny i szczególny. Taki, żeby zagrał go z Leszkiem Możdżerem i żeby zagrali piosenkę wspólnie dla Wrocławia. I mam nadzieję, że to się sfinalizować. To jest najnowszy news specjalnie dla Słuchaczy Radia Wrocław - mówił w Radiu Wrocław w czerwcu Krzysztof Maj.

Duet Gilmour-Możdżer już w Polsce można było oglądać w 2006 roku w Gdańsku. W stoczni towarzyszyła mu wówczas 38-osobowa orkiestra Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Zbigniewa Preisnera. W koncercie oprócz zespołu Gilmoura (Richard Wright, Phil Manzanera, Guy Pratt, Dick Parry, Jon Carin, Steve Di Stanislao) gościnnie wziął udział właśnie Leszek Możdżer. Koncert był częścią obchodów 26-lecia powstania Solidarności. Jak będzie we Wrocławiu? Artysta zapowiadał, że więcej szczegółów poznamy już wkrótce. Na razie ich nie ogłosił.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama