Chrobry po dwóch rzutach karnych przegrał w Olsztynie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-20 15:30 | Zmodyfikowano: 2015-09-20 15:34

Dla zespołu z Dolnego Śląska była to pierwsza porażka w piątym meczu wyjazdowym w tym sezonie. Podopieczni Ireneusza Mamrota od samego początku w stolicy Warmii udowadniali, że bardzo dobrze gra im się na boiskach rywali. Już po niespełna kwadransie powinno być 1:0 dla Chrobrego, ale Piotr Skiba okazał się lepszy od Michała Ilkowa-Gołąba. Kilka minut później goście dopięli jednak swego. Prowadzenie dał im strzał głową obrońcy Damiana Byrtka, który wygrał powietrzny pojedynek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Kilka minut później Byrtek nie popisał się jednak we własnym polu karnym. To właśnie po jego faulu łódzki arbiter Zbigniew Dobrynin podyktował "jedenastkę" dla Stomilu, którą na gola zamienił Irakli Meschia.

Później na boisku było sporo walki, ale niewiele sytuacji do zmiany wyniku. Emocjonująco zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie. W 77. minucie sędzia Dobrynin, z sobie tylko wiadomych powodów, podyktował drugi tego dnia rzut karny dla gospodarzy. Grzegorz Lech z 11 metrów strzelił na 2:1 dla Stomilu. Zdobywca gola zaraz po tym wyleciał z boiska z czerwoną kartką, bo po skutecznie wykonanym rzucie karnym pokazał niesportowy gest bramkarzowi Chrobrego - Karolowi Szymańskiemu.

Głogowianie do samego końca próbowali wykorzystać liczebną przewagę, ale ich ataki były chaotyczne i w efekcie wynik nie uległ już zmianie.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Bramki: Irakli Meschia (k.) 24, Grzegorz Lech (k.) 78 - Damian Byrtek 18.

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Rafał Remisz, Jarosław Ratajczak - Piotr Głowacki (46 Paweł Głowacki), Grzegorz Lech, Irakli Meschia (72 Tsubasa Nishi), Łukasz Suchocki (89 Michał Trzeciakiewicz), Dawid Szymonowicz - Rafał Kujawa.

Chrobry: Karol Szymański - Krzysztof Ziemniak (85 Robert Pisarczuk), Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Dominik Kościelniak, Marcel Gąsior (87 Michał Michalec), Szymon Drewniak, Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Szczepaniak - Damian Sędziak (74 Bartosz Machaj).

Żółte kartki: Meschia (Stomil) oraz Ilków-Gołąb (Chrobry).

Czerwona kartka: Lech (Stomil)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).