Żużlowcy Betardu Sparty będą jeździć w Poznaniu?

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-20 10:26 | Zmodyfikowano: 2015-11-20 10:28

Od pewnego czasu wiadomo, że z powodu przedłużającego się remontu Stadionu Olimpijskiego żużlowcy Sparty swoje domowe mecze w roku 2016 będą musieli rozgrywać poza Wrocławiem. Przedstawiciele magistratu kilka tygodni temu zapowiedzieli, że pierwsze odbiory modernizowanego obiektu odbędą się dopiero na początku pierwszego kwartału 2017 roku.

To po raz kolejny zmusiło działaczy wrocławskiego klubu do poszukiwań obiektu, na którym zespół będzie startował w przyszłym sezonie. Pod uwagę brano m.in. Częstochowę, w której podopieczni Piotra Barona rozgrywali gościnnie mecze pod koniec tegorocznych rozgrywek. Plany pokrzyżowała zapowiadana reaktywacja miejscowego zespołu Włókniarza, który w najbliższym sezonie ma wystartować w niższej klasie rozgrywkowej.

Stadion Golęcin (fot. Wikipedia)

W tej sytuacji najbardziej prawdopodobną lokalizacją stał się Poznań. A konkretnie stadion żużlowo-piłkarski dawnej Olimpii. Władze WTS rozpoczęły już rozmowy w tej sprawie z właścicielem obiektu. Największym mankamentem stadionu na Golęcinie jest fakt, że nie spełnia on wymogów Ekstraligi. We Wrocławiu trwa kalkulowanie kosztów wynikających z przystosowania obiektu w Poznaniu. Działacze Betardu Sparty decyzję o ewentualnych przenosinach drużyny do stolicy Wielkopolski w sezonie 2016 podejmą do końca listopada.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.