Finał konkursu EUROPAN laboratorium architektury

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-01-28 10:15 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 11:45
A|A|A

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę prezentującą wszystkie prace nagrodzone w Polsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym Europan laboratorium architektury.

Dzisiaj o 17.00 odbędzie się seminarium i otwarcie wystawy. Europan to międzynarodowy konkurs architektoniczny, który angażuje profesjonalistów do 40 roku życia w poszukiwanie awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości budowy współczesnego europejskiego miasta.

W programie DAB + Sztuka z Urszulą Gołotą z Muzeum Architketury rozmawiał Maciej Przestalski.

Od 1990 roku zorganizowano już 13 edycji. Konkurs odbywa się jednocześnie w kilkunastu krajach (m.in. w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech). W pięciu ostatnich edycjach
uczestniczyła także Polska, jak na razie reprezentowana wyłącznie przez Warszawę.

Wystawa zorganizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu, prezentującą wszystkie nagrodzone w Polsce prace oraz wybrane prace europejskie. O doświadczeniach realizacji konkursowych koncepcji opowiedzą Pia Spiesberger i Bernd Vlay (Europan Austria). Polskie
edycje Europanu podsumuje Tomasz Zemła (kierownik projektu Europan Polska, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama