Siatkarze Cuprum Lubin kończą rozgrywki ekstraklasy na 5. miejscu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-04-23 10:30 | Zmodyfikowano: 2016-04-23 10:30

Drugie starcie o piątą lokatę w Plus Lidze dostarczyło znacznie więcej emocji niż mecz w Radomiu, gdzie siatkarze Cuprum pewnie zwyciężyli 3:0. Kibice w Lubinie zobaczyli zacięte, pięciosetowe spotkanie.

Początek należał do gospodarzy. Pierwszego seta podopieczni Gheorghe Cretu wygrali 25:22. W drugiej partii lubinianie nie potrafili jednak znaleźć recepty na skuteczne ataki radomskich skrzydłowych i goście doprowadzili do wyrównania.

W kolejnej odsłonie kibice zobaczyli znów sporo zaciętej walki. O wyniku decydowały detale. W tym przypadku okazały się nimi blok Jakuba Zwiecha oraz skuteczny atak Bartłomieja Bołądzia, które dały drugi sukces przyjezdnym.

Miedziowi wyciągnęli wnioski w secie czwartym, który toczył się pod ich dyktando.Dzięki świetnej postawie m.in. Marcusa Bohme lubinianie w jeszcze przed drugą przerwą techniczną uzyskali 7-punktową przewagę, co pozwoliło im już do końca kontrolować przebieg tej partii. 25 punkt zapewnił im skuteczny atak Szymona Romacia.

Ten sam zawodnik był jednym z bohaterów decydującej partii. Po świetnych zagrywkach Romacia zespół Cuprum w tie breaku prowadził już 10:5. W końcówce było trochę nerwów. Lubinianie nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa, w czym duża zasługa ich środkowych: Bohme i Marcina Możdżonka.

Cuprum Lubin - Czarni Radom 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9)

Cuprum: Łomacz, Taht, Możdżonek, Kaczmarek, Pupart, Bohme, Rusek (libero) oraz Michalski, Malinowski, Włodarczyk, Romać

Cerrad Czarni: Kampa, Żaliński, Pliński, Bołądź, Szalpuk, Zwiech, Kowalski (libero) oraz Szczurek, La Cavera, Grobelny

MVP meczu: Keith Pupart

Wynik pierwszego spotkania - 3:0 dla Cuprum Lubin