Ekstraliga żużlowa: Sparta podejmie dziś w Poznaniu Falubaz

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-06-05 10:05 | Zmodyfikowano: 2016-06-05 10:05
A|A|A

fot. wts.pl

W 8. kolejce Ekstraligi podopieczni trenera Piotra Barona powalczą o pierwsze zwycięstwo na "domowym" torze w stolicy Wielkopolski. Zadanie nie będzie łatwe. Wrocławianie będą musieli radzić sobie bez swojego czołowego zawodnika Maksyma Drabika, który w tym tygodniu doznał poważnej kontuzji nogi w spotkaniu ligi szwedzkiej. Skutecznego juniora zastąpi w meczu z Falubazem Adrian Gała, ale trudno spodziewać się po nim osiągnięć na miarę wyników bardziej utytułowanego kolegi.

Dużą niewiadomą jest postawa dwóch innych zawodników Betardu Sparty. Dla Vaclava Milika dzisiejszy występ z Falubazem, będzie pierwszym po feralnym wypadku, który przytrafił się czeskiemu żużlowcowi w pierwszym meczu tych drużyn w Zielonej Górze. Kibice wrocławscy liczą na coraz lepszą jazdę Szymona Woźniaka, który po nieudanym początku sezonu powoli zaczyna stabilizować swoją formę. Punkty Milika i Woźniaka, wobec osłabionej formacji młodzieżowej, wydają się być elementem niezbędnym do pokonania drużyny Marka Cieślaka.

Szkoleniowiec Falubazu przed meczem ze Spartą miał tylko jeden dylemat związany z obsadą pozycji drugiego juniora. O to miejsce na ostatnich treningach walczyli Sebastian Niedźwiedź i Alex Zgardziński. Do składu gości wpisany jest rekonwalescent Jarosław Hampel, ale niewykluczone, że trener Cieślak w Poznaniu po raz ostatni skorzysta w tym przypadku z zastępstwa zawodnika.

AWIZOWANE SKŁADY:

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Vaclav Milik
14.
15. Damian Dróżdż

Falubaz Zielona Góra
1. Patryk Dudek
2. Andriy Karpov
3. Jason Doyle
4. Jarosław Hampel
5. Piotr Protasiewicz
6.
7. Krystian Pieszczek

Początek spotkania o godz. 16.45.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama