Łukasz Janoszka uratował remis piłkarzom z Lubina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-08-07 18:38 | Zmodyfikowano: 2016-08-07 18:38

Po czwartkowym meczu w Lidze Europy trener Piotr Stokowiec w starciu z Portowcami dokonał kilku roszad w składzie. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. reżyser gry lubinian Filip Starzyński, który na placu gry pojawił się dopiero po przerwie.

Zdeterminowani słabym startem w lidze podopieczni Kazimierza Moskala, zgodnie z deklaracjami szkoleniowca, od początku grali ofensywnie i odważnie. W pierwszej połowie kibice oglądali dość wyrównane widowisko. Bliżej objęcia prowadzenia byli goście. W 22. minucie po główce Jakuba Czerwińskiego piłka odbiła się od murawy i uderzyła w poprzeczkę bramki Zagłębia. Tuż przed przerwa formę Martina Polacka sprawdził Spas Delew. Bułgar soczyście uderzył z 16 metrów, ale bramkarz Miedzowych zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Lubinianie pierwszą połowę zakończyli z jednym celnym strzałem na koncie. Uderzenie Jarosława Kubickiego było jednak zbyt słabe, by zaskoczyć Dawida Kudłę.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga Pogoni. Napór Portowców przyniósł efekt po kwadransie gry. Po dośrodkowaniu dobrze grającego Delewa bramkarza gospodarzy strzałem głową pokonał Kamil Drygas. Był to pierwszy stracony gol przez Zagłębie w tym sezonie.

Mimo wejścia na boisko Filipa Starzyńskiego lubinianie nadal nie potrafili złapać właściwego rytmu gry. Mało tego, to goście byli bliżej zdobycia drugiego gola, niż Miedziowi wyrównania. Gospodarzy uratował jednak Polacek, który intuicyjnie obronił strzał głową z bliska Drygasa.

Szczęście uśmiechnęło się jeszcze raz do zespołu Piotra Stokowca sześć minut przed końcem meczu. Tym razem po dośrodkowaniu Lubomira Guldana błąd popełnił bramkarz Portowców Dawid Kudła. Piłka spadła pod nogi Łukasza Janoszki, który mimo tłoku w polu karnym zdołał skierować ją do siatki.

Zagłębie straciło pierwsze punkty w sezonie, ale nadal jest niepokonane w rozgrywkach.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Janoszka 84 - Kamil Drygas 61

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Daniel Dziwniel (46' Aleksandar Todorovski), Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Jakub Tosik - Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek - Krzysztof Janus, Adrian Rakowski (64' Filip Starzyński), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos (58' Krzysztof Piątek).

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak (90' Sebastian Rudol), Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski, Mateusz Matras, Kamil Drygas, Adam Gyurcso, Rafał Murawski, Spas Delew (82' Ricardo Nunes) - Seiya Kitano (70' Łukasz Zwoliński).