Szczypiornistki Metraco Zagłębia wygrały w Gdańsku

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-02 21:25

"Miedziowe" zaczęły bardzo dobrze, od prowadzenia 9:6. Ekipa gospodarzy nie zamierzała jednak odpuszczać i tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Metraco Zagłębia, które schodziło do szatni z korzystnym wynikiem 12:11.

Wyrównana gra skończyła się tuż po zmianie stron. Lubinianki nawet grając w osłabieniu utrzymywały sporą przewagę. Wszystko na co było stać gdańszczanki to zniwelowanie strat do dwóch trafień.

Metraco Zagłębie wygrało trzeci mecz z rzędu. Największa w tym zasługa Zany Marić i Agnieszki Jochymek, które zanotowały odpowiednio 9 i 7 trafień.

AZS Łączpol Gdańsk – Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (11:12)

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Chojnacka - Skonieczna 7, Górna 4, Siódmiak 4, Pasternak 2, Stachowska 2, Mazurek 2, Kalska 2, Lalewicz 1, Świerczek 1 oraz Masna, Cirjan, Gędłek.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Marić 9, Jochymek 7, Semeniuk 3, Grzyb 2, Buklarewicz 2, Milojević 2, Malta 1, Trawczyńska 1 oraz Mączka, Wiertelak, Ważna, Premović.