Maciej Bodnar 6 sekund od medalu mistrzostw świata

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-12 19:40 | Zmodyfikowano: 2016-10-12 19:40

Na 40-kilometrowej trasie w stolicy Kataru nie miał sobie równych Tony Martin. Niemiec wywalczył czwarty mistrzowski tytuł w czasówce, pokonując dystans w 44 minuty i 42 sekundy. Drugie miejsce ze stratą 46 sek. zajął Wasyl Kiryjenka z Białorusi.

Maciej Bodnar po świetnej końcówce zameldował się na mecie z czasem 45:59.76, który w momencie finiszu dawał mu prowadzenie. Chwilę później wychowanka Moto-Jelcza Oława wyprzedził jednak, o niespełna sześć sekund Hiszpan Jonathan Castroviejo i jak się okazało, właśnie tyle zabrakło naszemu zawodnikowi do wywalczenia medalu. Czwarte miejsce Bodnara jest najlepszym wynikiem polskiego kolarza w historii startów w tej konkurencji na mistrzostwach świata.

Drugi z naszych reprezentantów, Marcin Białobłocki, zajął 14. lokatę. Polak, który do tej pory ścigał się w barwach brytyjskiej ekipy One Pro Cycling, będzie w przyszłym sezonie kolarzem CCC Sprandi Polkowice. Grupa z Dolnego Śląska poinformowała, że zawodnik podpisał roczny kontrakt.

W czwartek w Dausze odbędzie się wyścig ze startu wspólnego zawodników do lat 23, w którym pojedzie m.in. Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice. Zakończenie mistrzostw w niedzielę.