Kolejna wysoka wygrana koszykarzy Turowa w PLK

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-10-16 22:20 | Zmodyfikowano: 2016-10-16 22:20

Koszykarze PGE w drugiej kolejce ekstraklasy zaprezentowali te same walory, co przed tygodniem w wysoko wygranym wyjazdowym meczu w Tarnobrzegu. Gracze Mathiasa Fischera byli skuteczni pod koszem, z dobrej strony pokazywali się po raz kolejny zmiennicy PGE.

Gospodarze od początku systematycznie powiększali przewagę. Pomagała im w tym fatalna tego dnia skuteczność starogardzian.

Po 20 minutach PGE Turów miał 13-punktową zaliczkę. Po zmianie stron nadal dominowali zgorzelczanie, którzy wygrali także dwie ostatnie kwarty. Swoich byłych kolegów klubowych pogrążył m.in. Kirk Archibeque. Amerykanin po raz kolejny był najskuteczniejszym zawodnikiem Turowa. Tym razem do 14 punktów dołożył 6 zbiórek.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 83:57 (18:10, 20:15, 21:11, 24:21)

PGE Turów: Archibeque 14, Jackson 13, Carter 11, Ikowlew 10, Kostrzewski 10, Michalak 10, Bochno 8, Gospodarek 3, Erves 2, Lichnowski 2, Borowski 0.

Polpharma: Hicks 13, Diduszko 8, Flieger 7, Miles 6, Sajus 6, Mirković 6, Michałek 5, Schenk 3, Paliukenas 2, Davis 1, Długosz 0.