Pada śnieg, pada śnieg w Karkonoszach [ZDJĘCIA]

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-11-03 09:30 | Zmodyfikowano: 2016-11-03 09:30
A|A|A

Zdjęcia w artykule pochodzą z Zieleńca

Śnieg pada w Szklarskiej Porębie i Karpaczu, ale też w Jeleniej Górze na osiedlu Jagniątków, w Lubawce, Niedamirowie, czy Kamiennej Górze, a także w Zieleńcu. Pobielone są nie tylko trawniki, ale też np. dachy samochodów. Wysoko w Karkonoszach zrobiło się biało, na szlakach trzeba uważać. Są śliskie, ośnieżone.

Nie ma jeszcze zagrożenia lawinowego, ale według prognoz, w ciągu dwóch tygodni na Śnieżce już nie zobaczymy na termometrach dodatnich temperatur, czyli trzeba się oswajać z myślami o zimie, zarówno na szczytach jak i u stóp gór.

Dzisiejszy poranek w Zieleńcu przywitał wszystkich turystów i mieszkańców iście zimową aurą. Już wczoraj wieczorem ok godziny 17:00 marznący deszcz zmienił się w opady śniegu. Obecnie w Zieleńcu temperatura wynosi ok – 3°, występują zamglenia i przelotnie prószy śnieg. Pierwsze opady śniegu w Zieleńcu tej jesieni występowały już 5 października.

Obecnie w Zieleńcu trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia sezonu narciarskiego 2016 / 2017. Na stokach są już ustawione armatki, trwają ostatnie prace związane z profilowaniem stoków, a wyciągi narciarskie są już po odbiorach technicznych.

Masz ciekawe zdjęcie? Przyślij je nam na adres internet@prw.pl.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama