Koszykarki CCC Polkowice rozgromiły Zagłebie Sosnowiec

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-09 08:19

Już po pierwszej kwarcie było po wszystkim. CCC prowadziło 19:2 i dalsza gra była tylko ustaleniem rozmiarów zwycięstwa. Druga i trzecia kwarta były wyrównane - polkowiczanki wygrywały je "tylko" 19:15 i 16:15, ale już w ostatniej odsłonie ekipa gości znów wrzuciła wyższy bieg. Koszykarki Marosa Kovacika były wtedy lepsze aż o 22 punkty (32:10).

Polkowiczanki grały na bardzo dobrej skuteczności. Trafiły prawie 53% swoich rzutów z gry. Amerykańska środkowa Isabelle Harrison rzuciła 23 punkty i zebrała osiem piłek, a inna podkoszowa - Magdalena Leciejewska zanotowała nawet double-double na 10 punktów i 11 zbiórek. Dwucyfrowy dorobek miała także Walerija Musina, która dołożyła 13 "oczek".

CCC dominowało pod koszami - zanotowało aż 15 ofensywnych zbiórek co przełożyło się na 24 punkty drugiej szansy, a ogółem aż 50 "oczek" polkowiczanki zdobyły w pomalowanym.

Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 42:86 (2:19, 15:19, 15:16, 10:32)

Punkty dla Zagłębia: King 11, Dobrowolska 10, Frost 10, Swanier 7, Antczak 3, Rozwadowska 1

Punkty dla CCC: Harrison 23, Musina 13, Leciejewska 10, Rezan 8, Faulkner 8, Stankiewicz 7, Gala 6, Ortiz 4