Koszykarze ze Zgorzelca lepsi od wicemistrza Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-14 22:35

Początek należał do radomian. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego po niespełna trzech minutach gry prowadzili w Zgorzelcu 8:0. Gospodarze szybko jednak się pozbierali i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał już remis 18:18.

Po drugiej odsłonie wciąż trudno było wskazać faworyta do końcowego sukcesu. Choć koszykarze Rosy znów odskoczyli rywalom na 8 punktów (33:25 dla gości w 16 minucie po trafieniu Kima Adamsa), to zespół Mathiasa Fischera po raz kolejny popisał się udanym pościgiem i schodząc na przerwę przegrywał tylko 36:37.

Przełom nastąpił w trzeciej kwarcie. Gospodarze zagrali bardzo skutecznie. W ekipie Turowa świetnie spisywali się zwłaszcza Tweety Carter i Mateusz Kostrzewski, Równo punktowali także pozostali gracze. W sumie aż pięciu koszykarzy triumfatora zawodów zaliczyło w sobotę dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Wygrana trzecia odsłona 24:11 dała zgorzelczanom prowadzenie 60:48 przed ostatnią częścią meczu. Zryw Rosy pozwolił wicemistrzom zmniejszyć straty do sześciu oczek. Turów w trudnym dla siebie momencie odpowiedział jednak dwoma rzutami za 3 Cartera. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował trafieniem zza linii 6,75 - najskuteczniejszy w zwycięskiej ekipie - Denis Ikovlev.

PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69 (18:18, 18:19, 24:11, 22:21)

PGE Turów: Denis Ikovlev 18, Tweety Carter 15, Michał Michalak 15, Mateusz Kostrzewski 12, Michał Gospodarek 11, Uros Nikolić 5, David Jackson 4, Kirk Archibeque 2.

Rosa: Jarosław Zyskowski 19, Gary Bell 11, Michał Sokołowski 9, Jordan Callahan 7, Robert Witka 7, Darnell Jackson 6, Damian Jeszke 4, Filip Zegzuła 3, Kim Adams 3, Daniel Szymkiewicz 0.