Twierdza lidera nadal niezdobyta. Turów przegrał w Toruniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-01-20 21:20 | Zmodyfikowano: 2017-01-20 21:20

Skuteczność - to był klucz do sukcesu gospodarzy. Drużyna Jacka Winnickiego od samego początku nie miała problemów z trafianiem do kosza. Przez większość meczu torunianie grali na bardzo wysokiej, bo 70-procentowej celności rzutów z gry. Zgorzelczanie trafiali dwa razy rzadziej od rywali.

Mimo to, spotkanie dość długo miało wyrównany przebieg. Zgorzelczanom w utrzymywaniu kontaktu z przeciwnikiem pomagała spora, jak na lidera rozgrywek, liczba strat Polskiego Cukru (17 przy 9 Turowa). Torunianie po raz pierwszy odskoczyli od rywala na początku drugiej kwarty. Po trafieniu Maksyma Sanduła w 11 minucie było 26:18 dla gospodarzy. Podopieczni Mathiasa Fischera potrzebowali kilkunastu minut, by dojść rywala. W 23 minucie trafił za 3, najskuteczniejszy tego dnia w Turowie, Tweety Carter i był remis 48:48.

Końcówka trzeciej i początek czwartej kwarty nie były jednak udane dla przyjezdnych. Zgorzelczanom przytrafiły się przestoje w zdobywaniu punktów, co wykorzystywali skrzętnie, bardzo skuteczni tego dnia, rywale. Na dodatek torunianie zdominowali rywalizację na deskach (31 zbiórek w obronie przy 15 Turowa), co nie pozwalało zawodnikom z Dolnego Śląska na ponawianie akcji po niecelnych rzutach.

Po 30 minutach Polski Cukier prowadził różnicą 10 punktów. W 33 minucie po trafieniu byłego gracza Turowa Łukasza Wiśniewskiego było 74:60 dla miejscowych. Torunianie nie dali sobie już zagrozić w tym meczu. O skuteczności ekipy Jacka Winnickiego świadczy fakt, że pięciu zawodników zaliczyło 12 i więcej punktów.

Po stronie pokonanych 46 punktów wywalczył duet Tweety Carter - Mateusz Kostrzewski. Po raz kolejny fatalnie spisał się natomiast Kirk Archibeque. Występu przeciwko swoim byłym kolegom klubowym nie będzie także z pewnością miło wspominać Michał Michalak.

Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 97:85 (24:18, 20:21, 25:20, 28:26)

Polski Cukier: Jure Skifić 20, Łukasz Wiśniewski 17, Krzysztof Sulima 16, Bartosz Diduszko 15, Obie Trotter 12, Kyle Weaver 8, Maksym Sanduł 4, Tomasz Śnieg 3, Kamil Michalski 2, Aleksander Perka 0.

PGE Turów: Tweety Carter 26, Mateusz Kostrzewski 20, Denis Ikovlev 14, Uros Nikolic 10, Bartosz Bochno 6, Michał Gospodarek 5, Kirk Archibeque 2, David Jackson 2, Michał Michalak 0.