Derby dla KPR-u. Zespół z Kobierzyc lepszy od wicemistrzyń Polski!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-09-14 20:25 | Zmodyfikowano: 2019-09-14 20:25

Początek należał do Miedziowych. Podopieczne Bożeny Karkut po trafieniach Kingi Grzyb i Adrianny Górnej wypracowały sobie 3-bramkową przewagę. Zespół z Kobierzyc sprawiał wrażenie jakby jeszcze się nie otrząsnął po inauguracyjnej ligowej porażce z Piotrcovią. Impas miejscowych trwał jednak tylko 13 minut. Od stanu 4:7 zawodniczki Edyty Majdzińskiej zdobyły siedem goli z rzędu nie tracąc żadnego, i w 22. minucie było już 11:7 dla KPR-u. Zespół z Kobierzyc, w którym świetny dzień miała Kinga Jakubowska, utrzymał bezpieczną przewagę i do szatni schodził przy własnym prowadzeniu 17:12.

Po zmianie stron spotkanie zrobiło się jeszcze ciekawsze. Bożena Karkut wpuściła na plac gry utalentowaną Kingę Stanisławczyk. Dzięki młodej zawodniczce oraz bardzo aktywnej, zarówno w ataku jak i obronie, Małgorzacie Buklarewicz, wicemistrzynie Polski zaczęły powoli odrabiać straty. W 54. minucie emocje sięgnęły zenitu, gdy po trafieniu Stanisławczyk KPR prowadził już tylko 25:24.

W ostatnich minutach lubinianki miały co najmniej kilka szans na wyrównanie, ostatnią na kilkanaście sekund przed końcową syreną, ale żadnej z nich nie wykorzystały. Z kolei drużyna z Kobierzyc mogła zapewnić sobie większy spokój i wyższe prowadzenie, ale na przeszkodzie kilka razy stanęła bramkarka Metraco Zagłębia Monika Maliczkiewicz. Ostatnią bramkę dla miejscowych zdobyła w 58. minucie Mariola Wiertelak, która po Jakubowskiej i Zoricy Despodovskiej, byłą najskuteczniejszą zawodniczką w zwycięskim zespole.

KPR Gminy Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin 27:26 (17:12)

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 7, Kucharska 1, Tomczyk, Janas 2, Wiertelak 4, Ivanović 1, Walczak 4, Koprowska 1, Despodovska 5, Michalak 2.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Hurychova, Stanisławczyk 2, Grzyb 3, Hartman 3, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Górna 5, Ważna 1, Zawistowska 1, Machado Matieli 2, Belmas 3, Pielesz, Milojević 2.