60 milionów złotych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-08-16 18:41 | Zmodyfikowano: 2017-08-16 16:02
60 milionów złotych dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu -

Dziś Urząd Marszałkowski i dyrekcja Centrum podpisali umowę na przekazanie unijnej dotacji. Dzięki temu wsparciu można było zrealizować kilka zadań, między innymi wyposażyć i zmodernizować oddziały DCO, utworzyć zakład radioterapii w Jeleniej Górze i zbudować Centrum Chorób Piersi. Jak mówi dyrektor szpitala Adam Maciejczyk efekty już widać.

- Ponieważ my te pieniądze wyłożyliśmy z naszej puli własnej. Stworzyliśmy filię w Jeleniej Górze. Skończyliśmy inwestycję w radioterapię na Dolnym Śląsku. 

Przekazane dziś pieniądze zostaną przeznaczone na planowaną budowę nowego szpitala onkologicznego na Stabłowicach. Pod opieką Dolnośląskiego Centrum Onkologii jest około 48 tysięcy pacjentów, rocznie notuje się 12 tysięcy nowych zachorowań.

Jak mówi wicemarszałek Jerzy Michalak to były dobrze wydane pieniądze, ale konieczne są kolejne inwestycje.

- Można powiedzieć, że 60 mln złotych wraca do Dolnośląskiego Centrum Onkologii za te inwestycje, które już funkcjonują, a jednocześnie to jest pierwsza rata na budowę nowego szpitala onkologicznego. 

Nowy szpital ma powstać na Stabłowicach. To jest inwestycja z którą nie można czekać - dodaje dyrektor szpitala Adam Maciejczyk.

- Tutaj, na naszym terenie, w starym szpitalu, już nic się nie da zrobić. Patrząc na epidemiologię musimy myśleć o nowym szpitalu. 

Koszt budowy nowego szpitala jest szacowany na ponad 400 milionów złotych. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony konkurs architektonicznych. Ośrodek ma być gotowy za 6 lat.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.