Nie Było Grane: mało znane, mało grane i nie tylko...

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-09-30 15:41 | Zmodyfikowano: 2017-09-30 09:00

Susanne Sundfør to artystka dla tych, którzy cenią namysł nad materią piosenki ale i nienarzucającą się, choć mimo to niesłychanie silną, sugestywną ekspresję. Norweżka, która w niedalekiej przeszłości zgrabnie balansowała pomiędzy wysmakowanymi aranżacjami i z pozoru błahymi popowymi piosenkami (album „Ten Love Songs”), wróciła. Przede wszystkim do korzeni sięgających Philip Glassa, Roya Harpera czy Sylvii Plath.


Do akustyki nagich: fortepianu i gitary. Poszukując nowej formy artystycznej wypowiedzi, do pracy nad „Music For People In Trouble” zaprosiła Johna Granta. Czy przemówili jednym głosem?


Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00.


Sundfør daleko jest od sztywnego katalogowania swoich piosenek i przypisywania im konkretnych gatunkowych łatek. To słuchacz ma wyłowić interesujący go materiał. W zgodzie z tą myślą podążymy, bo przygotowałem dla Was selekcję muzyki z 2017 r., która jeszcze nie zdążyła zabrzmieć w Nie Było Grane, a zdecydowanie warta jest co najmniej krótkiego wspomnienia. Zagramy z Polski i ze świata, a w mocnej roli - jak w całym 2017 r. - kobiety!


Szczegóły? Zapraszam i zachęcam do słuchania od 16.00 do 19.00 oraz aktywnego udziału w audycji TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.