Nie Było Grane: Denat opowiada o WOS-ie

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-04-14 08:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-14 08:00

Na razie - widziane z perspektywy globalnej jak i tej nam bliższej - słabości i wątpliwości, obawy i marzenia, o których opowiada „WOS” nie tylko przyciągnęły tłumy na koncerty ale właśnie doczekały się statusu Złotej Płyty!


Okazja jest więc znakomita, by posłuchać nowego albumu Lao Che oraz opowieści o tym, jak i dlaczego powstał? A tych, nie wolnych od anegdot zahaczających o historię płockiej formacji, dostarczy nam Mariusz Denst „Denat”.

Co ma wspólnego „WOS” z The Cure? W jakich okolicznościach i gdzie zespół wykonał... Rotę? O tym wszystkim przekonamy się już po 16.00, obowiązkowo sięgając nie tylko po ostatni ale i poprzednie albumy grupy.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 21.00 do północy! 


Jeśli chodzi o pytania, te zadane Denatowi nie będą jedynymi. Sprawdzimy bowiem komu ostatnimi czasy Jack White pożyczył swoją gitarę i jakie były tego skutki? Zdradzę tylko, że odpowiedzi będziemy szukać w... Szwecji. 

Ten związek przyczynowy-skutkowy doprowadzi nas do powyższej artystycznej kolaboracji Skandynawów z Amerykanami, uwieńczonej albumem, którego fragmentów posłuchamy.
A że jest on pokłosiem pewnego festiwalu, i my co najmniej dwukrotnie przeniesiemy się na takowe (OFF, Colours) antycypując koncerty dopiero co zapowiedzianych tam niebanalnych wokalistek. Kogo? Radzę śledzić dzisiejsze Nie Było Grane!

Szczegóły? Zapraszam i zachęcam do SŁUCHANIA!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.