Wrocław na żywo: LISTOPAD I

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-10-23 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-10-23 16:00
A|A|A

METZ + PROTOMARTYR | 3 listopad 2017 r., godz. 19.00, start: 20.00 | Firlej

[INFO]

W głównej roli pojawią się Kanadyjczycy z METZ. Trio powstałe w rodzinnym dla Alexa Edkinsa (gitara, wokal), Haydena Menziesa (perkusja) i Chrisa Sloracha (bas) Toronto. Początkowo trudno było im się wybić na tamtejszej scenie, ale żywiołowe koncerty, podczas których wskrzeszali niebezpieczny melanż noise'u i tego co najlepsze w garażowym rocku lat 1990 sprawiły, że w 2012 r. wydali upragniony debiutancki album. „Metz” zebrał bardzo dobre recenzje, został nawet nominowany do nagrody Polaris Music Prize. W 2015 r. światło dzienne ujrzała znakomita „II”, o której prasa muzyczna za oceanem pisała jako o złotej zgłosce w historii robienia hałasu. We Wrocławiu promować będą swój najnowszy krążek „Strange Peace

W roli supportu pojawi się Protomartyr, mogący się kojarzyć z dokonaniami The Fall czy Wire, zaś suchy, klaustrofobiczny, złowróżbnie wibrujący wokal Joe Caseya przypomina o kuchennych wątpliwościach Iana Curtisa. Mocno wychwalany był ich przedostatni krążek „The Agent Intellect”, ale dopiero wydany końcem września „Relatives In Descent” [RECENZJA] pokazuje pełnię ich możliwości.


NATALIA PRZYBYSZ | 4 listopad 2017 r., godz. 20.00 | Zaklęte Rewiry

[INFO

Najlepsza polska wokalistyka po raz kolejny we Wrocławiu. Koncert jest częścią trasy promującej najnowszy album artystki zatytułowany „Światło Nocne”. Natalia wraz ze swoim sprawdzonym zespołem (Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn, Hubert Zemler) pozostała wierna klasyce rocka i czarnym brzmieniom z przełomu dekad lat 1960 i 1970, lirycznie osadzając te dźwięku we współczesnym kontekście. Tak prezentuje się ta muzyka na żywo:


ALGIERS | 10 listopad 2017 r., godz. 20.00 | Firlej

[INFO]

„Algiers” - ich debiutancki album sprzed 2 lat ścinał z nóg i w żadnym razie nie jest to przenośnia. Po kapitalnym debiucie w wakacje otrzymaliśmy „The Underside Of Power”, autorski miks gospel, punkowej werwy i nieszablonowo potraktowanego soulu. Ciekawostką jest, że za brzmienie całości odpowiada Randall Dunn, producent zarówno świetnego noir pop Marissy Nadler jak i dronowego zgiełku Sunn O)))). Ale Algiers to grupa nieszablonowa, wybuchowi na scenie, hipnotyzują słuchacza groovem niosącym mało lukrowane treści: „(...) nowy album został nagrany z politycznym nastawieniem, które doprowadziło do kryzysu ekonomicznego pod koniec lat siedemdziesiątych. Konserwatywnego neoliberalizmu w stylu Thatcher i Regana, który odnosił się do lat trzydziestych, gdy świat został rozdarty przez faszystowski nacjonalizm oraz fantazje o białej sile w Stanach Zjednoczonych i poza granicami (...)” – tak o nowym materiale mówi basista Ryan Mahan. Ten manifest trzeba zobaczyć na scenie!


CRIPPLED BLACK PHOENIX + EARTH ELECTRIC, JONATHAN HULTEN | 16 listopad 2017 r., godz. 19.30 | Klub Pralnia

[INFO]

Zespół Crippled Black Phoenix to muzyczny projekt dowodzony przez multiinstrumentalistę Justina Greavesa. CBP wypracowali swój charakterystyczny styl, nie podążają za modą, a zainteresowanie publiczności jest tylko, a może aż nagrodą za wytrwałość i konsekwencję, będąc potwierdzeniem siły oddziaływania ich muzyki. Ostatnim wydawnictwem grupy jest EP-ka „Horrific Honorifics”, na której znajdziemy covery Arboretum, Swans i The Sensational Alex Harvey Band.

W Polsce Crippled Black Phoenix cieszą się duża estymą, a ci którzy raz ich widzieli – wracają na kolejne koncerty. Ten wrocławski będzie jedynym polskim występem w tym roku.


TESTAMENT + ANNIHILATOR, DEATH ANGEL | 17 listopad 2017 r., godz. 18.00 | A2

[INFO]

Chuck Billy oraz Alex Skolnick w tryumfalnym geście zapraszają na wrocławski występ dowodzonej przez nich trashowej legendy. Po jednym z najlepszych albumów w historii ekipy z Bay Area, powszechnie chwalonym „Brotherhood Of The Snake”, zapowiada się koncert życzeń – selekcja nowego materiału z klasykami Testament na czele.

W roli supportu cieszący się sympatią polskich fanów trashu Annihilator i Angel Death.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama