Nie Było Grane 04/11: Mastodon, Hair of the Dog, Wolves in the Throne Room, Ulver, Lucifer's Chalice, Spotlights

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-11-04 16:00 | Zmodyfikowano: 2017-11-04 15:30
A|A|A

Przed miesiącem zapowiadaliśmy wydarzenia koncertowe rozgrywające się w październiku we Wrocławiu i w żadnym wypadku nie zwalniamy tempa: listopad w naszym mieście będzie nad wyraz bogaty jeśli chodzi o ciężkie brzmienia.
Po bardzo dobrym dla siebie festiwalowym lecie, Wolves in the Throne Room wracają do Polski na jedyny, wrocławski koncert. Grupa będąca zmorą recenzentów nie daje się wtłoczyć do konkretnej szufladki stylistycznej. Black metal obrali jako punkt wyjścia (debiut „Diadem of 12 Stars” w 2006 r.) ale z biegiem lat dopracowali brzmienie, wzbogacając je o rozbudowane, transowe i hipnotyzujące furią pasaże. Tegoroczny „Thrice Woven” stanowi powrót do bardziej agresywnych blackmetalowych brzmień, na szczęście bez ambientowych (i zahaczających o średniowiecze!) wstawek się nie obyło. Na 2 tygodnie przed tym występem sprawdzimy z czym przyjdzie nam się zmierzyć w Firleju.


Z kolei 28 listopada we Wrocławiu europejskie tournée zamkną Norwegowie z Ulver. Ich tegoroczne wydawnictwo „The Assassination of Julius Caesar” podzieliło fanów i krytyków - słusznie?


Nie Było Grane: M E T A L - sludge, doom, hard & heavy, klasyka, nowości i eksperymenty - Radio Wrocław Kultura, pierwsza/ostatnia sobota miesiąca, od 16.00 do 19.00


Najbardziej jednak ostrzymy sobie zęby na wydarzenie, któremu jako Radio Wrocław Kultura patronujemy. W czwartek 16 listopada Crippled Black Phoenix wystąpią w Pralni na jedynym w tym roku koncercie w Polsce (SZCZEGÓŁY). Wspomnimy poprzednie wizyty grupy dowodzonej przez charyzmatycznego Justina Gravesa.

Co poza tym? Przegląd nowej muzyki, m.in. ze Szkocji i Szwecji, wizyta w warszawskiej Progresji wraz z Russian Circles, Scottem Kelly i naszymi ulubieńcami z Mastodon. Piaski pustyni zdążyliśmy już nie raz przesypać, czas na najnowszą EPkę i odliczanie do warszawskiego koncertu!REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama