Nie Było Grane 07/10: UNSANE, Wolves In The Throne Room, The Shiva Hypothesis, Ufomammut, Batushka, BIG BRAVE

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2017-10-07 14:30 | Zmodyfikowano: 2017-10-07 14:30
A|A|A

Chociaż będziemy podróżować przez Grecję i Włochy do Australii, motywem przewodnim stanie się skandynawska mitologia. Wątki zaczerpnięte z takowej pojawiają się przecież zarówno na najnowszym albumie Myrkur jak i na świetnej wrześniowej płycie Wolves in the Throne Room – i to nie tylko pod postacią krwiożerczego Fenrira! A skoro Wilki przyjeżdzają na jedyny w Polsce koncert właśnie do Wrocławia (18 listopad, Firlej), wywołamy kilka z „Thrice Woven”.


Sprawdzimy też kto jeszcze w niedalekiej przyszłości pojawi się we Wrocławiu, zaglądając na nowe płyty spodziewanych formacji jak i w niektórych przypadkach do ich 'twórczości okładkowej'.


Wspomnimy też wakacyjną wizytę pewnego holenderskiego składu w Radiu Wrocław, a to sprokuruje pojawienie się tropu katowickiego pod postacią kadzidła i śpiewu starocerkiewnego.


Audycja Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w soboty od 16.00 do 19.00


Na koniec będziemy w Warszawie, zapowiadając drugą w tym roku wizytę w Polsce grupy Mastodon.
Ponieważ „Emperor of Sand” został już w Nie Było Grane zmielony co do ziarenka, wrócimy do materiału, który jeszcze nie gościł w Radiu Wrocław Kultura a stanowi najmocniejszy punkt obecnej setlisty kwartetu z Atlanty – świętującego w tym roku 15-lecie debiutanckiego albumu „Remission”.


Szczegóły? Zapraszam i zachęcam do słuchania od 16.00 do 19.00 oraz aktywnego udziału w audycji TUTAJ. 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama