Jednostronne derby szczypiornistek w Jeleniej Górze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-03-03 20:35 | Zmodyfikowano: 2018-03-03 20:35

Po kwadransie gry było już 1:9 dla ekipy z Lubina. W kolejnych 15 minutach jeleniogórzanki nadal prezentowały koszmarną skuteczność. W efekcie do szatni KPR schodził mają zaledwie 3 bramki na koncie. Miedziowe zdobyły ich aż 5 razy więcej.

Straty z pierwszej połowy ustawiły rywalizację w drugiej odsłonie. Miejscowe zagrały skuteczniej, ale kontrolujące mecz zawodniczki Zagłębia i tak były wyraźnie lepsze. Jeleniogórzanki od jeszcze wyższej derbowej porażki uchroniła seria świetnych interwencji bramkarki Natalii Filończuk.

W tabeli KPR zajmuje dziewiąte miejsce (12 pkt). Metraco Zagłębie jest wiceliderem (50 pkt), a do lidera - Perły Lublin traci 7 punktów.

KPR Jelenia Góra - Metraco Zagłębie Lubin 13:31 (3:15).

KPR: Filończuk, Wierzbicka - M. Karwecka, Bielecka - 1, Oreszczuk - 3, A. Tomczyk - 1, Jurczyk - 2, Kobzar - 2, Jasińska - 3, Żukowska, Kanicka - 1, M. Tomczyk, Konofał.

Zagłębie Wąż, Maliczkiewicz - Bilik, Mączka, Semeniuk - 2, Buklarewicz - 6, Wasiak - 1, Rosińska - 1, Górna - 7, Piechnik - 2, Jochymek - 4, Belmas - 1, Pielesz - 5, Milojević - 2.