CCC już w półfinale, Ślęza o krok od najlepszej czwórki

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-04-07 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 22:00

Polkowiczanki kropkę nad "i" postawiły już w trzecim meczu ćwierćfinałowej rywalizacji z AZS. Od pierwszej kwarty widać było, że CCC przyjechało do Lublina z zamiarem zwycięstwa. Po 20 minutach gry Pomarańczowe prowadziły już 15 punktami, a to sprawiało, że kolejne części spotkania były właściwie tylko formalnością. Przyjezdne całkowicie kontrolowały wydarzenia na parkiecie i zwyciężyły aż 95:61.

AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 61:95 (18:23, 11:21, 17:31, 15:20)

Stan rywalizacji 3-0 dla CCC Polkowice, które awansowały do półfinału.

AZS: Feyonda Fitzgerald 19, Dajana Batulija 17, Uju Ugoka 14, Kateryna Dorogobuzowa 7, Dorota Mistygacz 2, Kaja Grygiel 2, Dominika Poleszak 0, Agata Dobrowolska 0, Aleksandra Kędzierska 0.

CCC Polkowice: Temitope Fagbenie 19, Weronika Gajda 13, Angelika Stankiewicz 12, Artemis Spanou 11, Alysha Clark 10, Miljana Bojović 9, Antonija Sandrić 8, Magdalena Leciejewska 7, Karolina Puss 3, Lauren Ervin 3, Magdalena Idziorek 0.

Broniące tytułu koszykarki z Wrocławia od początku świetnie grały w ataku i głównie dzięki temu po 10 minutach prowadziły już dziewięcioma punktami. W drugiej części meczu zawodniczki Ślęzy powiększały przewagę. Energa starała się odrabiać straty w kolejnej kwarcie, ale wrocławianki nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, zwyciężając pewnie 87:65. Czołową postacią w zespole Arkadiusza Rusina była Elina Dikeoulakou, która zdobyła 18 punktów i zanotowała 5 asyst.

Ślęza Wrocław – Energa Toruń 87:65 (27:18, 23:17, 13:15, 24:15)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-1 dla Ślęzy.
Czwarty mecz zostanie rozegrany w niedzielę we Wrocławiu (godz. 16).

Ślęza Wrocław: Elina Dikeoulakou 18, Sharnee Zoll 12, Marissa Kastanek 12, Kourtney Treffers 12, Tijana Ajdukovic 10, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Karina Szybała 5, Agnieszka Majewska 4, Klaudia Sosnowska 3, Zuzanna Sklepowicz 2, Janis Boonstra 0;

Energa Toruń: Kelley Cain 24, Monika Grigalauskyte 15, Alexis Hornbuckle 5, Emilia Tłumak 5, Lauren Mansfield 4, Agnieszka Skobel 4, Melissa Diawakana 3, Miriam Uro-Nilie 3, Katarzyna Maliszewska 2, Anna Bekasiewicz 0.