Bój o przełamanie. Zagłębie powalczy o punkty w Zabrzu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-10-28 00:15 | Zmodyfikowano: 2018-10-28 00:15
A|A|A

fot. zaglebie.com

Oba zespoły przeżywają trudne chwile. Górnik, który po czwartej lokacie w poprzednim sezonie, stracił kilku czołowych zawodników, w tym sezonie spisuje się fatalnie. Drużyna Marcina Brosza spadła na ostatnie, 16. miejsce. Zagłębie nie wygrało natomiast żadnego z czterech poprzednich spotkań i - zdaniem mediów - mocno zagrożona jest posada trenera Miedziowych - Mariusza Lewandowskiego.

Górnik jest jedyną drużyną, która jeszcze nie wygrała meczu przed własną publicznością. Zabrzanie zanotowali u siebie cztery remisy i dwie porażki. Zagłębie na wyjazdach wygrało dwa razy i trzykrotnie przegrało.

Trener Mariusz Lewandowski w niedzielę nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Macieja Dąbrowskiego. W ekipie gospodarzy kontuzje najmocniej przetrzebiły formację obronną. Z Zagłębiem zagrają Michał Koj i Adam Wolniewicz.

W ubiegłym sezonie oba zespoły rywalizowały trzykrotnie. W październiku ubiegłego roku w Lubinie gospodarze wygrali 3:2. Wiosną w Zabrzu Górnik do 90 minuty prowadził 2:1, jednak gol Starzyńskiego przesądził o ostatecznym wyniku remisowym. Ponieważ oba zespoły zakwalifikowały się do mistrzowskiej ósemki, spotkały się po raz trzeci. Tym razem w Lubinie górą był Górnik, wygrywając 2:0 po trafieniach Urynowicza i Kądziora.

Początek niedzielnego meczu w Zabrzu o godz. 18.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama