Wysokie loty Gąski. Piłkarze Śląska awansowali do 1/8 PP

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-10-30 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-10-30 19:30

W porównaniu do niedawnego derbowego starcia w Miedzią Legnica w składzie Śląska nastąpiło kilka zmian. Trener Pawłowski od początku dał szansę gry dawno nieoglądanym na murawie: Jakubowi Wrąblowi, Igorsovi Tarasovsowi czy Farshadowi Ahmadzadehowi. Miejsce Marcina Robaka zajął w ataku Arkadiusz Piech, który pod nieobecność w wyjściowej "11" Piotra Celebana pełnił funkcję kapitana drużyny.

Spotkanie z animuszem rozpoczęli gospodarze. Śląsk mógł mówić o dużym szczęściu. W pierwszym kwadransie gry najpierw Michał Jakóbowski trafił w słupek, a potem Juliusz Letniowski ostemplował poprzeczkę bramki Wrąbla.

Śląsk lepiej operował piłką, częściej przedostawał się z nią na połowę rywali, ale miał problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji strzeleckich. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. W 37. minucie goście objęli prowadzenie po perfekcyjnie przeprowadzonej kontrze. Łukasz Broź idealnie wrzucił piłkę do Damiana Gąski, a pomocnik WKS-u strzałem głową otworzył wynik spotkania. 6 minut później wrocławianie podwyższyli na 2:0. Serię błędów Bytovii we własnej szesnastce wykorzystał Maciej Pałaszewski. Po jego strzale z ostrego kąta piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się nieszczęśliwie od pleców Mateusza Oszmańca i wtoczyła do bramki. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0 dla gości. Tym razem jednak Oszmaniec obronił uderzenie Farshada i dobitkę Roberta Picha.

Po zmianie stron znów odważnie zaatakowali pierwszoligowcy i przez pierwszy kwadrans znów sporo działo się pod bramką Śląska. Zawodnicy Bytovii mieli jednak problemy ze skutecznością, a w pozostałych sytuacjach wrocławian ratował bardzo pewnie grający Wojciech Golla, który pod nieobecność Celebana był liderem i ostoją defensywy WKS-u.

Na kwadrans przed końcem gospodarze zyskali dodatkowy impuls do ataków. Tarasovs, zdaniem sędziego Artura Aluszyka, sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję rywala i został ukarany czerwoną kartką. Jak się okazało wykluczenie pobudziło wrocławian, którzy już z Celebanem na boisku nie tylko obronili prowadzenie, ale zdołali podwyższyć wynik. Autorem trzeciego gola był najlepszy tego dnia na boisku Damian Gąska. Pomocnik Śląska ustalił wynik pięknym strzałem z 18. metrów.

1/16 finału  Pucharu Polski: Bytovia Bytów – Śląsk Wrocław 0:3 (0:2). Awans: Śląsk.

Bramki: 0:1 Damian Gąska (37-głową), 0:2 Mateusz Oszmaniec (43-samobójcza), 0:3 Damian Gąska (82).

Czerwona kartka – Śląsk Wrocław: Igors Tarasovs (76-za faul).

Bytovia: Mateusz Oszmaniec - Jakub Kuzdra, Maciej Dampc, Łukasz Wróbel, Dawid Witkowski, Bartosz Wolski (73 Kacper Hodyna), Sławomir Duda (46 Mateusz Kuzimski), Michał Jakóbowski, Maksymilian Hebel (60 Filip Burkhardt), Juliusz Letniowski, Gracjan Jaroch.

Śląsk: Jakub Wrąbel - Łukasz Broź, Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak, Augusto, Maciej Pałaszewski, Robert Pich (78 Piotr Celeban), Damian Gąska, Farshad Ahmadzadeh (58 Mateusz Radecki), Arkadiusz Piech (77 Marcin Robak).