Turniej ATP w Pune - Hubert Hurkacz wyeliminowany

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-02 07:05 | Zmodyfikowano: 2022-07-11 12:50

Pierwsza partia należała do Polaka. Hurkacz, aktualnie 86. gracz globu, nie wykorzystał jednak setbola w 12. gemie i o losach inauguracyjnego seta musiał decydować tie break. Rozstrzygająca rozgrywka była niezwykle wyrównana. Górą ostatecznie był wrocławianin, który zwyciężył 11-9.

W dwóch kolejnych partiach Hubert Hurkacz obniżył loty. Drugiego seta przegrał 2:6, a kolejnego 3:6, i w efekcie w całym meczu po godzinie i 20 minutach uległ 1:2.

W poniedziałek Polak odpadł także z imprezy w Indiach na tym samym etapie rywalizacji deblistów. Hurkaczowi partnerował Benoit Paire. Polsko-francuski duet uległ Niemcom Kevinowi Krawietzowi i Andreasowi Miesowi 5:7, 3:6.