Pracował w Śląsku, teraz przenosi się do lokalnego rywala

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-01-15 18:50 | Zmodyfikowano: 2019-01-15 18:50
A|A|A

fot. zaglebie.com

34-letni Świder pracę rozpoczął jako trener grup młodzieżowych Stali Brzeg. W 2012 roku został zatrudniony przez Śląsk Wrocław i dołączył do sztabu szkoleniowego drużyny występującej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Kilka miesięcy później zasilił szeregi pierwszego zespołu klubu z Wrocławia.

Świder po raz pierwszy rozstał się ze Śląskiem w listopadzie 2015 roku. Następnie współpracował między innymi z Miedzią Legnica i Stalą Mielec, przeprowadzając testy oceniające poziom wytrenowania i określające ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników. W lipcu 2016 roku został zatrudniony w trzecioligowej Stali Brzeg, w której pracował dwa lata. Jego ostatnim pracodawcą ponownie był Śląsk, gdzie pełnił funkcję trenera odpowiedzialnego za przygotowanie piłkarzy powracających po kontuzjach oraz pomagał przy wprowadzeniu młodych zawodników do pierwszego zespołu.

Marek Świder, który z KGHM Zagłębiem podpisał półtoraroczny kontrakt, dziś rozpoczął oficjalnie pracę w sztabie dowodzonym przez pierwszego szkoleniowca Miedziowych Bena van Daela.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama