Basket Liga Kobiet: planowe zwycięstwo mistrzyń Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-11 07:35

Mistrzynie Polski do samego początku miały kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Podopieczne trenera Marosa Kovacika z łatwością dochodziły do sytuacji rzutowych i grały na wysokiej skuteczności. Do tego dochodziła konsekwentna i twarda gra w obronie, która sprawiała, że rywalkom bardzo rzadko udawało się wypracować otwartą pozycję rzutową. Przez pierwszą połowę drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego rzuciła jedynie 24 punkty. Polkowiczanki miały ich na koncie aż 60. Dominacja CCC była szczególnie widoczna w drugiej kwarcie, wygranej przez Pomarańczowe aż 26:5

Po zmianie stron jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej mistrzyń Polski. Po 30 minutach gry było już 81:35 dla CCC. Kibice w Polkowicach liczyli, że ich zawodniczki zdołają przekroczyć granicę 100 punktów. W ostatniej kwarcie rozluźnione wysokim prowadzeniem koszykarki z Dolnego Śląska zagrały jednak mniej skutecznie niż w poprzednich i do trzycyfrowej zdobyczy zabrakło im 5 oczek.

Największy wkład w kolejną wygraną CCC miały tym razem polskie zawodniczki, które najdłużej przebywały na parkiecie. Weronika Gajda zdobyła dla zwyciężczyń 21 punktów. 17 pkt. oraz 9 zbiórek zapisała na swoim koncie Karolina Puss.

CCC Polkowice - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 95:47 (34:19, 26:5, 21:11, 14:12)

CCC Polkowice: Weronika Gajda 21, Karolina Puss 17, Dominika Owczarzak 12, Agnieszka Kaczmarczyk 10, Styliani Kaltsidou 9, Tiffany Hayes 9, Johannah Leedham 8, Temitope Fagbenle 4, Julia Tyszkiewicz 5;

Ostrovia Ostrów Wlkp.: Aleksandra Wajler 16, Jowita Ossowska 14, Ewelina Jackowska 6, Karolina Podkańska 4, Sandra Nowicka 3, Katarzyna Jaworska 2, Katarzyna Joks 2, Karolina Kaczmarek 0, Anna Walczak 0, Marika Grzegorowska 0, Arina Bilotserkivska 0.