WT w tenisie stołowym - finałowa porażka Bajor i Partyki w Hiszpanii

BT, PAP | Utworzono: 2019-03-24 19:02

To największy sukces występujących od niedawna razem 29-letniej Partyki i 22-letniej Bajor. Wcześniej przez wiele sezonów Partyka występowała z rówieśniczką Katarzyną Grzybowską-Franc (jest w ciąży).
W Guadalajarze mistrzynie Polski pokonały Czeszki Karin Adamkovą i Anetę Kucerovą 3:1, w ćwierćfinale Chorwatkę Mateję Jeger i Niemkę Sabine Winter 3:1 oraz w półfinale wygrały z Tajwankami Huang Yu-Wen i Li Yu-Jhun 3:2.

W decydującym spotkaniu rywalizowały z Loeuillette i Jia Nan Yuan. Ta druga pingpongistka wyeliminowała Bajor w pierwszej rundzie gry pojedynczej. W tej fazie odpadła też Partyka.

W spotkaniach finałowych gry pojedynczej Japonka Miyu Kato spotka się z Rumunką Adiną Diaconu, a Niemiec Qiu Dang z Duńczykiem Zhai Yujia.

Patryk Zatówka w 1/16 finału (drugiej rundzie) przegrał z Niemcem Kilianem Ortem 3:4. W deblu bez powodzenia Zatówka startował w parze z Węgrem Tamasem Lakatosem.

Wszyscy biało-czerwoni uczestniczący w hiszpańskich zawodach są w składzie na indywidualne mistrzostwa świata w Budapeszcie (21-28 kwietnia). Trenerzy Zbigniew Nęcek (kobiety) i Tomasz Krzeszewski (mężczyźni) powołali także Li Qian, Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego i mistrza Polski Patryka Chojnowskiego.

Prosto ze Spanish Open Bajor i Partyka przenoszą się do Kataru na turniej najwyższej rangi World Tour Platinum. W Dausze (26-31 marca) wystąpią także mistrzyni Europy Li Qian i Dyjas.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.