Nie Było Grane: M E T A L

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-06-07 15:00 | Zmodyfikowano: 2019-06-07 15:00
A|A|A

Przed 3 laty cieszyliśmy się świetnym debiutem Messy. Zespołu, który startując z włoskiej, undergroundowej sceny zdołał zaliczyć już trasę w Stanach, występ na jednym z najważniejszych metalowych festiwali świata (Roadburn), w końcu odwiedzić też Polskę.
Po zeszłorocznym Red Smoke Festivalu przyszedł czas na Wrocław, gdzie Włosi pojawili się w ramach lineupu tegorocznego, znakomicie zresztą obsadzonego IV Into the Abyss Festu.


Audycja Nie Było Grane – w wydaniu metalowym czyli sludge, doom, stoner, post i eksperymenty – Radio Wrocław Kultura, pierwsza sobota miesiąca od 17.00 do 19.00


Wizyta we Wrocławiu nie ograniczyła się tylko do muzyki. Udało mi się namówić włoski kwartet do podzielenia się kilkoma refleksjami związanymi z powstawaniem ich pierwszej płyty jak i promowanej właśnie „Feast for Water”. Przed nami więc kilka opowieści Sary i Marco o gotyckich dzwonnicach i ich wpływie na album „Belfry”, symbolice okultystycznej, Crowleyu i Bergmannie, którego filmy znalazły swoje odbicie w muzyce i tekstach Włochów.


Następnie nieco nowych (Spotlights), również koncertowych dźwięków. Posłuchamy produkcji tych, którzy jakiś czas temu gościli we Wrocławiu (Big Business, Lo-Pan), a jako że to nasze ostatnie metalowe spotkanie przed wakacjami, zamkniemy je premierową muzyką ważnej postaci, która nasze miasto odwiedzi już we wrześniu – „Life MetalStephena O'Malley.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama