Nie Było Grane 04/04: Issel, Stoned Jesus, Merlin, Keiji Haino & SUMAC, Crowbar, Batushka, SUNNATA

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-04-04 18:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-04 18:30
A|A|A

Nie Było Grane 04/04


Zaczniemy od debiutu z Wrocławia. Jak sami o sobie piszą: „Issel to wrocławska kapela grająca nowe brzmienie metalu. Inspirację każdy z członków odnajduje w bardzo odmiennej lecz głównie metalowej stylistyce. W muzyce tworzonej przez Issel dostrzec można też elementy klasycznych heavy metalowych zagrywek doprawionych melodią, a miejscami progresją”.


Skład, który będzie gościł w naszym studiu tuż po 21.00, zagadniemy o wszelkie perypetie, które wydarzyły się na ich co prawda krótkiej (zespół powstał w 2014 r.), ale już naznaczonej kilkoma zakrętami drodze. W końcu najważniejsze: zaprezentujemy część materiału z Epki „Issel”, rozdamy też bilety na koncert grupy, która już w najbliższy piątek wystąpi w roli supportu Illusion.


Nie Było Grane – w wydaniu metalowym czyli sludge, doom, stoner, post i eksperymenty – Radio Wrocław Kultura, pierwsza środa miesiąca od 21.00 do 00.00.


Pozostając w temacie koncertów, przypomnimy też o wydarzeniach, które będą miały miejsce w najbliższych dniach we Wrocławiu: Stoned Jesus (7 IV w Firleju) i tutaj – uwaga – będzie do zgarnięcie wejściówka; następnie Crowbar (18 IV w Starej Piwnicy) i Batushka (19 IV w A2).


Tradycyjnie, czeka nas też spora dawka nowych dźwięków, m.in. garść eksperymentu zaproponowana przez Aarona Turnera i Keiji Haino, debiut pobocznego projektu muzyków Lo-Pan. Szykujcie się również na krótką wycieczkę do Czech, Nicka Cave'a w stonerowej odsłonie i warszawską SUNNATĘ.

 

REKLAMA
Reklama