Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie

Radio Wrocław, d | Utworzono: 2019-06-07 15:02
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Koncert organizowany w ramach Święta Wrocławia prezentuje w letnim anturażu plenerowej sceny na Sępolnie i atmosferze pikniku nowe projekty młodych wrocławskich muzyków. Zagrają: Adam Sypuła – Człowiek na taśmie, Älskar, Charles Pakowsky oraz Adrianna Styrcz. Nie zabraknie też muzyki w wykonaniu mistrzów – zaprezentują się także Leszek Cichoński i Jose Torres w projekcie VIVA SANTANA.

Adam Sypuła - Człowiek na Taśmie

Wrocławianin, twórca i wykonawca o wielu obliczach, płynnie poruszający się pomiędzy wieloma gatunkami muzycznymi, często odległymi od siebie. Szczególną uwagę przykuwa intrygująca barwa i plastyczność jego głosu, która doskonale sprawdza się zarówno w lirycznych utworach, jak i w żywiołowości mocno gitarowej muzyki, śpiewanej w pobliżu wysokiego C. Równie pozytywne wrażenie sprawia warstwa tekstowa jego nagrań. W swoich piosenkach elokwentnie, czasem prześmiewczo lub dowcipnie wokalista porusza tematy ciekawe, nietypowe, jak i nie zawsze lekkie, łatwe i przyjemne. Człowiek Na Taśmie jest jego w pełni dojrzałym projektem solowym, który w postaci albumu ujrzy światło dzienne w tym roku.

Älskar

Grupa tworzy muzykę przepełnioną nostalgią, poprzez dźwięki wyraża swój melancholijny stosunek do rzeczywistości. Piosenki wprowadzają słuchacza w świat lekko baśniowej, śnieżnej scenerii, w której każdy może utożsamić się z wyśpiewanymi słowami. Ich muzyka ciągle ewoluuje, dzięki czemu każdy koncert jest niepowtarzalny. Älskar ma na swoim koncie występy m.in. w Sofar Wrocław, Balcony TV, Radio Czwórka, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura oraz we wrocławskich przestrzeniach, jak np. Stary Klasztor, Dworzec Nadodrze lub Teatr Lalek. Aktualnie biorą udział w akcji "My Name Is New" pod patronatem wytwórni Kayax, która polega na promowaniu młodych, uzdolnionych artystów z całej Polski. Zespół przeprowadza próby w ODT Światowid. Aleksandra Batycka (wokalistka/songwriterka); Piotr Paduszyński (pianista); Mikołaj Lisowski (perkusista); Zuzanna Wasielewska (wiolonczelistka); Maciej Knop (gitarzysta)

Charles Pakowsky

Zespół czterech indywidualności i ośmiu charakterów, bo każdy ma w sobie "swojego Jackyll'a i Hyde'a" ;-). Określają swój styl jako progresywny pop. Elektroniczne brzmienia łączą z akustycznymi instrumentami w jednym pulsującym rytmie. Lubią refleksyjne teksty w prostych melodiach i wspólne śpiewanie na głosy. Nie stronią od mocnych rockowych brzmień czy tanecznego funky rodem z czarnego Brooklinu, łączą w sobie bunt rock n rolla z pulsującym dansingiem. Zdobyli I miejsce na Festiwalu Noffa jak również na festiwalach Muzyczna Jesień w Grodkowie, oraz Przeglądzie Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. W tym roku zdobyli II miejsce na Festiwalu Wschody w Lublinie. Obecnie pracują nad debiutancką epką i marzą o zainfekowaniu Internetu swoją muzyką.
Kacha Pakowsky - głos, piano; Charles Jagieła - głos, gitara; Radek Łukaszewicz - głos, gitara basowa, kontrabas; Michał Lange – perkusja

Adrianna Styrcz

Wrocławska wokalistka, która muzyczną drogę zaczynała od duetu Sinusoidal. Po dwóch wydanych albumach przyszedł czas na projekt GOORAL oraz ostatni Cuda. Występowała na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych. Podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Szerszej publiczności dała się poznać występując w programie X-Factor. Efektem współpracy z Piotrem Łyszkiewiczem będzie solowy album p.t. „nie kojarzę", jako jego zapowiedź w grudniu 2018 ukazał się singiel oraz klip pt. „Tapczan".

Leszek Cichoński i Jose Torres w projekcie VIVA SANTANA

20. lipca 2017 roku Carlos Santana obchodził swoje 70 urodziny. Program VIVA SANTANA został przygotowany przez twórcę Gitarowego Rekordu Guinnessa Leszka Cichońskiego właśnie z tej okazji. Gościem specjalnym projektu jest mistrz instrumentów perkusyjnych Jose Torres, bo trudno oddać klimat muzyki Santany bez brzmienia bongosów i kong! Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory /Samba Pa Ti, Europa, Oye Como Va/ stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym świecie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama