Energetycznie i klimatycznie. Za nami DRJ w Elektrociepłowni Wrocław

Marek Obszarny, d | Utworzono: 2019-06-12 13:49 | Zmodyfikowano: 2019-06-15 14:15
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Raz w roku można tu zajrzeć spędzając wiele niezapomnianych chwil wśród życzliwych i pomocnych pracowników firmy. Tak też było w sobotę, kiedy to między 10 a 15 wrocławianie odwiedzili zespół elektrociepłowni wrocławskich Kogeneracja przy ul. Łowieckiej. DOLNOŚLĄSKI ROZKŁAD JAZDY RADIA WROCŁAW też się tutaj zatrzymał się, by razem ze zwiedzającymi zobaczyć, jak powstaje prąd i ciepło dla Wrocławia.

W ten upalny dzień witała wszystkich klimatycznym chłodem specjalnie ustawiona kurtyna wodna, a jeszcze przed wejściem do pomieszczeń elektrociepłowni wiele atrakcji kusiło gości. Można więc było wycisnąć sobie pyszny sok ze świeżych owoców jadąc... na rowerze, dzieci zachwycone były strefą warsztatów, gdzie budowały pojazdy według specjalnych projektów, oglądały świat przez okulary VR czy przygotowywały zdobne naszyjniki. Wszyscy: i duzi i mali zajadali przepyszne lody.

Podczas wizyty w obiektach elektrociepłowni dowiedzieliśmy się, jak wytwarza się ciepło i dlaczego widzimy tylko obłok pary nad kominami tej fabryki prądu i ciepła. Prześledziliśmy drogę, którą musi pokonać gorąca woda zanim popłynie z naszych kranów. Przekonamy się, dlaczego ciepło docierające z elektrociepłowni do domowych kaloryferów jest bardziej przyjazne środowisku naturalnemu niż to powstające w domowych kotłach i piecach.

Z przewodnikami obejrzeliśmy całą elektrociepłownię, a szczególnie te miejsca, które na co dzień są zupełnie niedostępne. Olbrzymią atrakcję stanowiły odwiedziny w zakładowej jednostce straży pożarnej. Tu woda i piana lały się bez opamiętania ku uciesze nie tylko najmłodszych.

Następne takie spotkanie już za rok!

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama