Porażka Hurkacza w turnieju w Tokio i awans w rankingu ATP

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-30 11:40 | Zmodyfikowano: 2019-09-30 11:41

Spotkanie Huberta Hurkacza z rozstawionym z piątką Lucasem Pouillem trwało 74 minuty. W pierwszym secie wyrównana gra trwała do stanu 5:4 dla Francuza. W kolejnym gemie Hurkacz przegrał punkt przy własnym serwisie do zera co kosztowało go porażkę w secie.

W drugiej partii w drugim i czwartym gemie Polak nie dał się przełamać mimo tego, że jego rywal miał break pointy. To co udało się wtedy, nie udało się w ósmym gemie. Hurkacz przegrał go przy własnym podaniu do 30, a za chwilę Pouille postawił kropkę nad i.

Hubert Hurkacz - Lucas Pouille 4:6, 3:6.

Wrocławski tenisista, który zagra jeszcze w Tokio w deblu zajmuje aktualnie 36 miejsce. To awans o jedną pozycję. Liderem pozostał Serb Novak Djoković.