Dolnośląscy lekkoatleci wrócili z mistrzostw świata [POSŁUCHAJ]

Piotr Pietraszek, BT | Utworzono: 2019-10-09 15:32 | Zmodyfikowano: 2019-10-09 16:16

Był faworytem i nie zawiódł. Paweł Fajdek zdobył jedyny złoty medal na zakończonych niedawno lekkoatletycznych MŚ w Katarze. Pochodzący z dolnośląskiego Żarowa młociarz, mistrzem świata został już po raz czwarty w karierze. Do swojego sukcesu lekkoatleta podchodzi ze spokojem, bardziej koncentrując się na kolejnych wyzwaniach w przyszłości:

W Tokio Paweł Fajdek ma powalczyć o jedyne brakujące trofeum w bogatej sportowej kolekcji, czyli medal olimpijski.

Wrocławscy lekkoatleci na mistrzostwach świata w Doha medali nie zdobyli, ale wywalczyli kwalifikacje olimpijskie. Joanna Linkiewicz z AZS AWF zajęła 14. miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Wynik sportowy pozostawił mały niedosyt. Znacznie większy - organizacja mistrzostw, zwłaszcza hotelowe wyżywienie - przyznaje biegaczka z Wrocławia:

Joannę Linkiewicz czeka jeszcze w tym sezonie start w Światowych Igrzyskach Wojskowych. Odpoczywać po długim sezonie może już natomiast jej kolega klubowy Rafał Omelko, który w Katarze zajął piąte miejsce w sztafecie mieszanej 4x400 metrów:

Przyszłoroczne igrzyska olimpijskie rozpoczną się 24 lipca w Tokio.