Dwaj wrocławscy żużlowcy skreśleni z reprezentacji Polski

IAR, PP | Utworzono: 2019-10-14 15:47 | Zmodyfikowano: 2019-10-14 15:47
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Chodzi o braci Przemysława i Piotra Pawlickich, a także dwóch żużlowców Betardu Sparty Wrocław: Maksyma Drabika oraz Macieja Janowskiego, który był ostatnio kapitanem reprezentacji narodowej. Cała czwórka w odstępie zaledwie kilku dni - niedługo przed wspomnianym meczem - dostarczyła zwolnienia lekarskie.

- To jest postawienie mnie w niekorzystnym świetle i trudnej pozycji. Dlatego, że reprezentacja, to jest reprezentacja. Jeżeli zawodnik podpisał umowę z PZMot-em, że będzie reprezentował nasz kraj, to jest do dyspozycji. Jeżeli powołujemy drużynę na mecz, a później się okazuję, że na dzień przed zawodami spływają zwolnienia lekarskie, to możemy dyskutować, czy są prawdziwe, czy nie prawdziwe. Jestem daleki od tego,żeby kwestionować ich zasadność, ale z drugiej strony stawia się naszą dyscyplinę w bardzo niekorzystnym świetle. Zawodnicy muszą zrozumieć, że reprezentują nasz kraj i nie można sobie tego tak lekko traktować - tłumaczy swoją decyzję Cieślak.

Kontrakt trenera Marka Cieślaka z reprezentacją Polski obowiązuje jeszcze przez rok. W minioną sobotę w Rybniku Polacy wygrali z drużyną Reszty Świata 58:32.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama