1. liga piłkarska: ważne zwycięstwo Chrobrego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-10-18 21:30 | Zmodyfikowano: 2019-10-18 21:30

Na stadionie przy ul. Wita Stwosza spotkały się drużyny, które obok Sandecji Nowy Sącz, straciły w tych rozgrywkach najwięcej goli w lidze. Spodziewanej kanonady jednak nie było. Może dla tego, że gospodarze plasują się w niechlubnej czołówce innej klasyfikacji, czyli liczby bramek zdobytych.

Podopieczni Ivana Djurdjevicia w trzynastym występie w sezonie trafili tylko raz, ale to wystarczyło, by zdobyć 3 punkty. Gola z rzutu karnego zdobył w 42. minucie Michał Ilków-Gołąb. Jedenastkę wywalczył młodzieżowy reprezentant Polski Adrian Benedyczak, który był faulowany w polu karnym.

Poza tą sytuacją oba zespoły nie stworzyły właściwie żadnych innych okazji bramkowych. W 70. minucie na boisko w ekipie gospodarzy wszedł Damian Piotrowski, który w tym tygodniu po raz trzeci w karierze został piłkarzem Chrobrego. Skrzydłowy wcześniej był przez półtora roku zawodnikiem...Chojniczanki, ale nie zdołał wyrządzić większej krzywdy swoim niedawnym kolegom klubowym.

Chrobry, mimo wygranej, pozostał w strefie spadkowej 1.ligi , ale głogowianie zmniejszyli stratę do ostatniego bezpiecznego miejsca do 4 punktów.

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Michał Ilków-Gołąb 42 (k)

Chroby: Szromnik - Ilków-Gołąb, Stolc, Praznovsky, Góra, Kozak (88 Michalec), Drewniak, Mandrysz, Ziemann (71 Piotrowski), Benedyczak, Lebedyński (80 Kowalczyk).

Chojniczanka: Witan - Sylwestrzak, Conejo (67 Surdykowski), Kuzimski, Paprzycki, Drozdowicz (82 Mikołajczak), Bartosiak, Obrocnik, Wolski, Wołąkiewicz (24 Zitko), Papikyan.

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Góra, Benedyczak - Papikyan, Kuzimski.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).