Kamil Małecki w przyszłym sezonie będzie jeździł w CCC Team

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-10-22 07:05 | Zmodyfikowano: 2019-10-22 07:05
A|A|A

fot. Szymon Sikora/CCC Development Team

23-letni zawodnik przygodę z kolarstwem zaczynał od przełajów i MTB, jednak szybko przesiadł się na rower szosowy. Pomarańczowe barwy reprezentuje od 2015 roku. W kończącym się sezonie 2019 wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu CCC Tour - Grody Piastowskie i zwyciężył w Bałtyk - Karkonosze Tour.

- Kamil Małecki zaimponował w tym roku w kilku mniejszych wyścigach jako kolarz CCC Development Team i ma też kilkuletnie doświadczenie w ekipie prokontynentalnej, więc wierzymy, że jest gotowy, by zaprezentować się w WorldTour w barwach CCC Team. Kamil będzie miał możliwość uczenia się od naszych najbardziej doświadczonych zawodników, co pozwoli mu jeszcze bardziej się rozwinąć - tłumaczy dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz.

Sam zawodnik nie ukrywa satysfakcji z podpisania umowy - Bardzo się cieszę, że dołączam do CCC Team i że będę mógł się ścigać na poziomie WorldTour. To dla mnie spełnienie marzeń oraz ogromne wyróżnienie. Jestem bardzo dumny, że będę reprezentował pierwszą polską drużynę WorldTour i ciężko mi w słowach opisać, jakie to uczucie dojść do tego momentu w karierze. W przyszłym roku chciałbym robić dalsze postępy jako kolarz - powiedział Małecki.

Kamil Małecki oraz aktualny mistrz Polski Michał Paluta (również dołączy do ekipy z CCC Development Team) będą kolejnymi z Polaków, obok Łukasza Wiśniowskiego, Kamila Gradka i Szymona Sajnoka, którzy znajdą się w składzie CCC Team na sezon 2020.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama