Lubinianie wciąż bez zwycięstwa na własnym parkiecie

Piotr Pietraszek, materiały prasowe | Utworzono: 2019-11-13 21:10

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt (3:3). Potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy przy zagrywkach Miguela Tavaresa uzyskali 2-punktową przewagę (11:9). Nie udało się jej jednak powiększyć. Rywale doprowadzili do remisu po 13, a potem do stanu 17:17 trwała walka punkt za punkt. Skuteczne ataki w wykonaniu lubinian, a także wykorzystane kontrataki dały prowadzenie Cuprum 21:18. Miedziowi nie oddali już prowadzenia, a ich zwycięstwo 25:22 stało się faktem po błędzie przekroczenia linii przez Athanasiosa Protopsaltisa.

Drugą odsłona miała najbardziej dramatyczny przebieg. Punktowe zagrywki Bartłomieja Lipińskiego, a także seria ataków Jakuba Ziobrowskiego dały prowadzenie gospodarzom 7:2. Lepsza skuteczność przyjezdnych sprawiła, że przy stanie 14:12 o czas poprosił trener Marcelo Fronckowiak. Po powrocie na parkiet niekorzystną serię przerwał Kamil Maruszczyk. W kolejnych akcjach obydwa zespoły udane akcje przeplatały prostymi błędami (20:18). Zmiana dokonana przez trenera radomian sprawiła sporo problemów w przyjęciu lubinianom (21:21). Walka punkt za punkt trwała do wyniku 28:29. Partię na korzyść Czarnych zakończył najlepszy na boisku Karol Butryn.

Lepiej trzecią odsłonę rozpoczęli radomianie szybko wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (3:5). Siatkarze Cuprum odrobili jednak straty. Seria zagrań Przemysława Smolińskiego i as serwisowy Maksima Marozau wyprowadziły lubinian na trzy oczka przewagi. W końcowej fazie seta znów górą był zespół z Radomia, który doprowadził do remisu po 21. Przy stanie 22:23 najpierw Michał Filip, a potem Bartosz Firszt skutecznie obili blok gospodarzy i Czarni wyszli na prowadzenie 2:1 w setach.

Czwarta partia zaczęła się lepiej dla miejscowych, ale w decydującej jej części ponownie skuteczniejsi byli radomianie. Od wyniku 15:16 m.in. po serii zagrywek Butryna Miedziowi przegrywali już 18:22. Mecz zakończyła (21:25) autowa zagrywka Bartłomieja Lipińskiego.

Cuprum Lubin - Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)

Cuprum Lubin: Miguel Tavares Rordigues, Bartłomiej Lipiński, Maksym Morozow, Jakub Ziobrowski, Przemysław Smoliński, Kamil Maruszczyk - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Bartłomiej Zawalski, Maciej Gorzkiewicz, Robinson Dvoranen.

Czarni Radom: Dejan Vincic, Athanasios Protopsaltis, Alen Pajenk, Karol Butryn, Wojciech Włodarczyk, Damian Boruch - Michał Ruciak (libero) - Mateusz Masłowski (libero), Michał Kędzierski, Michał Filip, Bartosz Firszt.

MVP meczu: Karol Butryn (Czarni).