Kolejny start Natalii Czerwonki w Nagano

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-12-14 17:35

Razem z Czerwonką w grupie A rywalizowała także Karolina Bosiek. Tomaszowianka uplasowała się na siedemnastej pozycji.

1000 metrów kobiet to jedyny dystans, na którym w sobotę reprezentanci Polski rywalizowali w grupie A. Na pozostałych dystansach biało-czerwoni pokazali się na torze w grupie B. Najlepiej na 3000 metrów wypadła również Natalia Czerwonka, która była czwarta. Dziesiąte miejsce na tym samym dystansie zajęła Karolina Gąsecka, która pobiła rekord życiowy, a dwa miejsca niżej była Magdalena Czyszczoń. Z kolei w grupie B na 1000 metrów kobiet Andżelika Wójcik zajęła 15. lokatę.

W piątek Natalia Czerwonka startowała w sprincie drużynowym. Polski zespół, składzie którego były jeszcze Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek zajął czwarte miejsce.

Niedziela będzie ostatnim dniem zmagań w zawodach Pucharu Świata w 2019 roku. Po raz drugi w Nagano odbędzie się rywalizacja na dystansie 500 metrów kobiet, a oprócz tego w programie są biegi na dystansach 1000 i 5000 metrów mężczyzn oraz bieg drużynowy kobiet.