Rywalizacja sprinterów na pożegnanie roku w Arenie Lodowej

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-12-27 20:30 | Zmodyfikowano: 2019-12-27 20:30
A|A|A

fot. Rafał Oleksiewicz

– W ubiegłym roku o medale mistrzostw w wieloboju sprinterskim zawodnicy rywalizowali tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W tym sezonie impreza odbywa się tydzień później i będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które na początku przyszłego roku odbędą się w Holandii – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Przy okazji mistrzostw odbędą się również kwalifikacje do mistrzostw Europy w Heerenveen na 1500 metrów, 3000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn. Zawodnicy, którzy rywalizują o prawo startu w Holandii na 1500 metrów, walczyć będą w sobotę, natomiast biegi na dwóch pozostałych dystansach zaplanowane są na poniedziałek.

Zdobytych przed rokiem tytułów będą bronić w Tomaszowie Karolina Bosiek i Piotr Michalski, którzy są już pewni wyjazdu do Holandii na ME. Oprócz nich kwalifikację uzyskali też należący do faworytów mistrzostw Polski, specjalizujący się w sprinterskich konkurencjach Kaja Ziomek z Cuprum Lubin i Artur Nogal.

- Zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo Piotrek po udanym początku sezonu wpadł w mały dołek, za to coraz lepsze czasy w Pucharze Świata uzyskuje Artur. Z kolei wśród kobiet zapowiada się walka między Kają, Karoliną i Andżeliką Wójcik. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze wykorzystali przerwę po ostatnich zawodach PŚ, zregenerowali siły i będzie dobre ściganie - dodał Niedźwiedzki.

Zawody w Tomaszowie Mazowieckim zakończą 2019 rok w łyżwiarstwie szybkim. Już 10 stycznia w Heerenveen rozpoczną się trzydniowe mistrzostwa Europy, a na początku lutego zawodnicy powrócą do Pucharu Świata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama