Niepowodzenie wrocławskiego tenisisty w Dubaju

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-02-26 06:15 | Zmodyfikowano: 2020-02-26 06:15

W pierwszym secie 23-letni Hurkacz nie stanowił zbyt dużego zagrożenia dla rywala. Zawodził go serwis - posłał tylko jednego asa i miał dwa podwójne błędy. Bardzo mało punktów zdobył po swoim drugim podaniu.W drugiej odsłonie poprawił grę i przez dłuższy czas był równorzędnym przeciwnikiem dla, będącego jego rówieśnikiem, Bublika. W trzecim gemie wybronił się dwukrotnie przed stratą podania, ale przy prowadzeniu 3:2 sam nie wykorzystał takiej okazji.W drugiej części tej partii Polak znów zaczął się słabiej spisywać. Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu pierwszym "breakiem" popisał się przy stanie 4:4. Hurkacz odpowiedział przełamaniem powrotnym, ale po chwili sam znów oddał swojego gema serwisowego, broniąc wcześniej trzech "break pointów". Bublik w kolejnym gemie nie zmarnował szansy na zakończenie meczu w dwóch setach.

Był to pierwszy pojedynek 30. na światowej liście Polaka z 47. w tym zestawieniu rywalem.

Wrocławianin nie ma ostatnio dobrej passy. W trzech wcześniejszych startach doszedł maksymalnie do drugiej rundy. Rok temu w Dubaju zatrzymał się na ćwierćfinale, więc musi się liczyć ze spadkiem w rankingu.

Hubert Hurkacz był jedynym Polakiem w obsadzie zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.