Nie Było Grane: OBRASQi (rozmowa), Jonathan Wilson i Father John Misty grają covery

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-08-21 22:40 | Zmodyfikowano: 2020-08-21 22:40
A|A|A

fot. OBRASQi

O sobie piszą tak: „(...) OBRASQi to trzy osoby tworzące muzykę do obrazów i obrazy do muzyki. A na tę składają się nowoczesne brzmienia i aranże połączone z harmoniami i melodiami wokalu i gitar sprzed lat. Najważniejsze są jednak emocje i to one wyznaczają kierunek utworu, bez nakierowania na konkretny styl czy gatunek muzyczny”.


Zespół istnieje od przeszło roku i od początku działalności obecny jest w Radiu Wrocław Kultura. Właśnie ukazał się, zresztą pod naszym patronatem, debiutancki mini album grupy. I o zawartości „Porzeczkowego” ale i nie tylko o tym porozmawiamy z wokalistką i tekściarką grupy - Moniką Dejk-Ćwikłą.


 Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)! 


OBRASQi tworzą przede wszystkim autorski repertuar, choć zdarzyło im się też opublikować materiał coverowy. Taki też zdominuje drugą część naszego spotkania, a to z racji nowych wydawnictw Jonathana Wilsona oraz formacji Whitney.


W obu przypadkach posłuchamy muzyki z opublikowanych właśnie „The Way I Feel & More” oraz „Candid”, porównując wersje A.D. 2020 z oryginałami w wykonaniu Moby Grape czy duetu Byrne & Eno.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama