MP w judo: worek medali wrocławskich zawodników

WK, PAP | Utworzono: 2022-10-22 07:44
MP w judo: worek medali wrocławskich zawodników - fot. Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Wikimedia Commons (zdjęcie ilustracyjne)

"Dziewczyny, które jeżdżą na kadrę powygrywały to co miały wygrać. Większych niespodzianek nie było. Może z wyjątkiem Pauli Kułagi, która po dłuższej przerwie wróciła do rywalizacji" - ocenił trener kobiecej kadry Paweł Zagrodnik.

Kułaga, reprezentująca UKS Copal Trzcianka, po raz siódmy z rzędu triumfowała w mistrzostwach Polski w kategorii +78 kg. W tej wadze zabrakło Kingi Wolszczak, która za tydzień startuje w młodzieżowych mistrzostwach Europy w Sarajewie i otrzymała wolne. Z krajowej imprezy została zwolniona również brązowa medalistka niedawnych mistrzostwach świata (78 kg) w Taszkencie, Beata Pacut-Kłoczko. Jej nieobecność w drodze po złoty medal wykorzystała jej klubowa koleżanka z Czarnych Bytom - Paulina Dziopa.

Bardzo wyrównaną walkę w kat. 52 kg stoczyła Aleksandra Kaleta z Klaudią Cieślik. Po dodatkowym czasie zwyciężyła pierwsza z nich. "One doskonale się znają z klubu z Wolbromia, choć ich ścieżki teraz się rozeszły. Razem trenują na kadrze. W wadze 48 drugi rok z rzędu w imprezie seniorskiej brązowy medal zdobyła utalentowana kadetka Wiktoria Ślązok" - dodał Zagrodnik.

W mistrzostwach zabrakło Piotra Kuczery, najwyżej klasyfikowanego polskiego judoki w światowym rankingu (28. miejsce). Wicemistrz Europy (100 kg) zmaga się z kontuzją kolana. Jego absencja potrwa jeszcze kilka miesięcy.

W Warszawie tytuły wywalczone przed rokiem obronili: Paulina Szlachta (KS AZS AWF Wrocław, 48 kg), Arleta Podolak (WKS Gwardia Warszawa, 57 kg), Paula Kułaga (UKS Copal Trzcianka. +78 kg), Tomasz Szczepaniak (KJ AZS Opole, 90 kg) i Kacper Szczurowski (KS AZS Gliwice, 100 kg).

Na zakończenie mistrzostw rozegrano turniej drużynowy w formule mikst. Do konkurencji zgłosiły się tylko dwa kluby. Drużyny rywalizowały w systemie do dwóch zwycięstw. Po trzech starciach, z których dwa zakończyły się po dogrywkach, triumfowali judocy Czarnych Bytom. Srebrny medal przyznano ekipie AZS AWF Wrocław.

kobiety

48 kg
1. Paulina Szlachta (AZS AWF Wrocław)
2. Natalia Stokłosa (PGE Akademia Poznań)
3. Wiktoria Ślązok (Czarni Bytom)
. Zuzanna Woźniak (Yuko Józefów)

52 kg
1. Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom)
2. Klaudia Cieślik (AZS AWF Katowice)
3. Marta Kuraś (Praesidium Wrocław)
. Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa)

mężczyźni

60 kg
1. Paweł Tylek (AZS Opole)
2. Szymon Śmiegel (Sekura Bydgoszcz)
3. Igor Błaszczak (Juvenia Wrocław)
. Patryk Łoziak (Czarni Bytom)

66 kg
1. Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław)
2. Dawid Hypta (Praesidium Wrocław)
3. Adrian Wala (AZS AWF Katowice)
. Piotr Zender (Juvenia Wrocław)

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.