Kolejna ścieżka w Kamiennej Górze dostępna dla rowerzystów

Piotr Słowiński, AO | Utworzono: 2023-08-23 07:54 | Zmodyfikowano: 2023-08-23 07:57
Kolejna ścieżka w Kamiennej Górze dostępna dla rowerzystów - fot. UM Kamienna Góra
fot. UM Kamienna Góra

Jest najłatwiejsza, ale widokowa. Na jej wykonanie rowerzyści zdobyli z budżetu obywatelskiego Kamiennej Góry 110 tysięcy złotych, mówi rzecznik miasta Rafał Święcki. Są tam teraz trasy dla każdego:

"Część z nich jest trudna. Bo tam są usypane też przeszkody ziemne do skoków. Myślę, że nie każdy rowerzysta skacze, ale część ścieżek, w tym ten Pompon, jest do przejechania przez każdego."

Kamdża to ośrodek przyciągający rowerzystów nie tylko z Polski. Można tam spotkać trenujących Niemców czy Czechów. Przeszkody są tam tak skonstruowane, że najsprawniejsi kolarze skaczą na rowerach po kilkanaście metrów.

- Nazwa wzięła się od grupy zapaleńców i przerobionej nazwy Kamienna Góra - mówi inicjator budowy kompleksu tras terenowych, Jarosław Nowak:

"Kamdża, z tym może się wiązać dużo różnych pasji, może być gotowanie, może być jazda na rowerze na deskorolce. Dlatego Kamdża bikepark, Kamdża street food i lecimy z tematem."

Dofinansowanie Pompona to kolejne wsparcie dla rowerzystów z budżetu miasta. W 2021 roku w bike parku zbudowano prawie kilometrową trasę podjazdową. Ona także została sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego.

POSŁUCHAJ:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.