Wrocławiance zabrakło 2 punktów do finału

PP/PAP | Utworzono: 2024-01-31 15:15
Wrocławiance zabrakło 2 punktów do finału - zdjęcie ilustracyjne - fot. WKS Śląsk Wrocław - sekcja strzelecka
zdjęcie ilustracyjne - fot. WKS Śląsk Wrocław - sekcja strzelecka

Zawodniczka WKS-u zajęła 17. lokatę w konkurencji karabinu na 50 metrów z trzech postaw. Kowalczyk do awansu do finału zabrakło tylko dwóch punktów. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) uplasowała się w stawce 64 zawodniczek na 26. miejscu, Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) na 31., a Aleksandra Anna Pietruk (Kaliber Białystok) na 36. Najcelniej strzelała Brytyjka Seonaid McIntosh - 469,3, która wyprzedziła Szwajcarki Chiarę Leone - 464,5 i Emely Jaeggi - 453,2.

Na 15. pozycji w tej samej konkurencji wśród mężczyzn, w ostatnim dniu imprezy, uplasował się Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) . Zwyciężył Czech Jiri Privratsky.

Najlepiej z biało-czerwonych w stolicy Egiptu spisała się Aneta Stankiewicz zajmując trzecie miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów. To było jedyne podium reprezentantów Polski w tych zawodach.

Kolejnymi imprezami w strzelectwie będą: Puchar Świata w skeecie i trapie w marokańskim Rabacie (6-12 lutego), Puchar Świata juniorów w Granadzie (Hiszpania) w karabinie i pistolecie (12-18 lutego) oraz mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w karabinie i pistolecie w węgierskim Gyoer (26 lutego - 2 marca).