Zagłębie liderem! Wygrana Miedzi, porażka Chrobrego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-10-31 22:09 | Zmodyfikowano: 2014-10-31 22:10

Dwa zwycięstwa i jedna porażka to bilans dolnośląskich drużyn w pierwszej lidze piłkarskiej.

W meczu spadkowiczów KGHM Zagłębie Lubin pewnie wygrało w Łodzi z Widzewem 3:0 i zostało nowym liderem pierwszej ligi.

Pierwsze minuty nie były zbyt emocjonujące. Z rzutu wolnego groźnie dośrodkowywał Dorde Cotra a później Paweł Oleksy przegrał pojedynek sam na sam z Dino Hamziciem. pojedynek. Wreszcie w 32 minucie po zagraniu ręką w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla Zagłębia. Pewnym jego wykonawcą był Aleksander Kwiek. Widzew nie potrafił odpowiedzieć a zespół z Lubina miał kolejną okazję, ale minimalnie niecelnie z dystansu uderzył Adrian Błąd.

Już na początku drugiej połowy Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Krzysztof Piątek minął bramkarza Widzewa i spokojnie trafił do siatki. To ostatecznie podłamało zespół z Łodzi a lubinianie w pełni kontrolowali grę.

Widzew miał okazję do strzelenia bramki w 83. minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maksymilian Rozwandowicz strzelił bardzo niecelnie. Tuż przed końcem meczu swoją drugą a trzecią dla Zagłębia bramkę strzelił Krzysztof Piątek, który skutecznie wykończył kontratak drużyny Piotra Stokowca.

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)
Aleksander Kwiek 32k, Krzysztof Piątek 54, 89.

Widzew: Dino Hamzić - Marcin Kozłowski (66' Marcin Kozłowski), Rafał Augustyniak, Krystian Nowak, Cristian Del Toro - Konrad Wrzesiński, Bartłomiej Kasprzak, Arkadiusz Kasperkiewicz (46' Mateusz Janiec), Maksymilian Rozwandowicz - Veljko Batrović - Mariusz Rybicki (58' Jakub Czapliński)

KGHM Zagłębie: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Jarosław Kubicki, Paweł Oleksy, Sebastian Boniecki, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (81' Adrian Rakowski), Adrian Błąd (87' Jarosław Jach), Arkadiusz Woźniak (90' Karol Żmijewski), Krzysztof Piątek

Ważne trzy punkty zdobyła Miedź Legnica. Drużyna prowadzona przez Janusza Kudybę wygrała z Pogonią Siedlce 1:0.

Miedź od początku spotkania miała przewagę a goście nie potrafili zagrozić bramce Andrzeja Bledzewskiego. W 15 minucie bliski szczęścia był Daniel Feruga, ale jego uderzenie bramkarz Pogoni wybił na rzut rożny. W 31 minucie groźnie uderzał Yannick Kakoko, ale ponownie dobrą interwencją popisał się Jakub Kozaczyński. Chwilę później bramkarz Pogoni był już bezradny gdy do siatki trafił Mateusz Szczepaniak.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Miedź atakowała a Pogoń ograniczała się do kontrataków. W 60 minucie gola powinien strzelić Kevin Lafrance, ale nie trafił do siatki. Później mocno z dystansu strzelił Marcin Garuch, ale uderzył w poprzeczkę. W końcówce drużyna z Siedlec chciała odrobić straty, ale Miedź utrzymała wynik i sięgnęła po tzry punkty.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)
Mateusz Szczepaniak 32

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Mariusz Zasada, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Wojciech Łobodziński, Daniel Feruga (70' Patryk Szymański), Marcin Garuch (85' Marcin Lenkiewicz), Mateusz Szczepaniak.

Pogoń Siedlce: Jacek Kozaczyński - Michał Grudniewski, Daniel Dybiec, Tomasz Lewandowski, Damian Guzek, Przemysław Rodak (61' Maciej Tataj), Adrian Dziubiński (80' Michał Ogrodnik), Piotr Krawczyk, Aliu Djalo, Jarosław Ratajczak (55' Hubert Tomalski), Bartosz Tarachulski.

Punktów nie udało się zdobyć piłkarzom Chrobrego Głogów, którzy przegrali w Gdyni z Arką 0:1.

Kibice w Gdyni oglądali interesujące spotkanie, gdyż tak jeden jak i drugi zespół dążył do zdobycia bramki. Aktywny w drużynie gospodarzy był Grzegorz Lech, ale jego strzały pewnie bronił Sławomir Janicki. W 9 minucie powinno być 1:0 dla Arki, ale Michał Szubert nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Chrobrego. Ten sam zawodnik znalazł się w dobrej sytuacji pod koniec pierwszej połowy, ale zamiast podać piłkę do lepiej ustawionych partnerów uderzył bardzo słabo.

W drugiej połowie przewagę osiągnął zespół Arki. Bramka padła w 65 minucie. Wtedy to Bartosz Ława oddał mocny strzał z dystansu i pokonał Janickiego. Arka miała kilka kolejnych okazji, ale nie udało jej się zdobyć bramki. Chrobry zaatakował dopiero w końcówce, był bliski wyrównania, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Alan Fialho.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bartosz Ława 65

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk - Glauber, Alan, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Michał Nalepa (85' Antoni Łukasiewicz), Bartosz Ława, Paweł Wojowski, Grzegorz Lech, Marcus Vinicius (64' Antonio Calderon), Michał Szubert (74' Maciej Wardziński).

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Karol Danielak (79' Krzysztof Ziemniak), Mateusz Hałambiec (85' Damian Ałdaś), Mateusz Szałek (46' Krzysztof Ulatowski), Dominik Kościelniak, Łukasz Szczepaniak, Damian Piotrowski.