Kolarze CCC Sprandi pojadą we włoskich klasykach

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-09-15 19:30
A|A|A

Te dwa starty rozpoczną włoską kampanię jesiennych wyścigów jednodniowych.

Coppa Agostoni rozgrywany jest niedaleko Mediolanu, ze startem w Monza i metą w miejscowości Lissone. Wyścig liczy 198 kilometrów i składa się ze wstępnego długiego okrążenia, po którym zawodnicy wjadą na 24,5-kilometrową, pagórkowatą rundę, pokonywaną cztery razy.

Coppa Bernocci ma podobny profil – 45 kilometrów dojazdu do pofałdowanej rundy o długości 16,7 kilometra, która będzie przejechana 7 razy oraz 30 stosunkowo płaskich, finałowych kilometrów prowadzących do mety w Legnano.

W składzie CCC Sprandi Polkowice na włoskie wyścigi znalazło się dwóch Włochów - Davide Rebellin i Chrsitian Delle Stelle, którzy z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony przed swoimi kibicami. Dla trzech Polaków, Macieja Paterskiego, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarczyka dwie jednodniówki będą testem formy przed mistrzostwami świata w Richmond.

Skład CCC Sprandi na Coppa Agostoni i Coppa Bernocchi: Maciej Paterski, Davide Rebellin, Christian Delle Stelle, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher, Jakub Kaczmarek, Michał Paluta

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama