Podsumowanie sezonu kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-10-25 07:45 | Zmodyfikowano: 2018-10-25 07:45

Do tych największych zwycięstw należą te osiągnięte w wyścigach jednodniowych – Volta Limburg Classic i Ronde van Drenthe, które padły łupem odpowiednio Jana Tratnika i Frantiska Sisra. Dla pierwszego z nich było to jedno z czterech skalpów w sezonie 2018. Słoweniec był także najlepsze w czasówce na etapie CCC Tour – Grody Piastowskie oraz Coppi e Bartali, a także w mistrzostwach kraju w tej specjalności. Stawał również na podium etapówek – był drugi w Skoda Tour de Luxembourg, Tour of Slovakia i trzeci w CCC Tour – Grody Piastowskie, czyli imprezie wygranej przez Łukasza Owsiana. Ten też zanotował znakomity rok, stawiając kolejny krok w swoim kolarskim rozwoju.

Poza triumfem na dolnośląskich szosach, został on także brązowym medalistą mistrzostw Polski i zajął drugie miejsce w wyścigu wielodniowym HC, Le Tour de Langkawi. Nie miał sobie też równych w polskiej jednodniówce, GP Doliny Baryczy.

Sukces ten był jednym z wielu wywalczonych przez „pomarańczowych” na krajowym podwórku. Wygrali oni generalkę Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (Mateusz Taciak), Wyścigu dookoła Mazowsza (Szymon Sajnok), czy też Małopolskiego Wyścigu Górskiego (Amaro Antunes), zgarniając po drodze kilka etapów.

Warto wspomnieć o innych występach kolarzy CCC Sprandi Polkowice, w których do pierwszego miejsca zabrakło bardzo niewiele. Po aktywnej jeździe Paweł Bernas był drugi w pierwszej edycji Great War Remembrance Race. Tę samą lokatę we włoskim Giro dell’Appenningo wywalczył Amaro Antunes, a w niemieckim Rund um Koln 21-letni Szymon Sajnok, mistrz świata 2018 w torowym omnium, wjechał sprintem do pierwszej „trójki” ogrywając kilku rywali o imponujących CV.

Polkowicka ekipa podsumowała udany sezon, równie udanym występem w mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. W pojedynku z czołowymi ekipami World Tour, zajęła wysokie 9.miejsce, po raz drugi z rzędu plasując się w top 10 w światowym czempionacie.

Sezon 2018 zostanie też zapamiętany jako ten, w którym firma CCC zdecydowała się na odważną ekspansję w świecie kolarskim, zostając sponsorem tytularnym aż trzech ekip: grupy World Tour funkcjonującej dotychczas pod nazwą BMC Racing Team, z mistrzem olimpijskim, Gregiem Van Avermaetem w składzie, grupy kobiecej z liderką Marianne Vos, a także grupy kontynentalnej dla młodych kolarzy, CCC Development Team.