Wałbrzych: Niemka zgłasza podziemia. Też chce prawa do znaleźnego! (ZOBACZ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-17 19:41 | Zmodyfikowano: 2015-09-17 19:42
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

Kolejne zgłoszenie o tajemnicach, tym razem w samym Wałbrzychu. Jak ustaliło Radio Wrocław chodzi o znaleziska położone wzdłuż linii kolejowej, na odcinku od stacji Wałbrzych Miasto do Świebodzic. Zgłaszającą jest obywatelka Niemiec, którą w Polsce reprezentuję jedna z wałbrzyskich kancelarii prawnych. Pismo o zgłoszeniu trzy dni temu zostało przesłane do wałbrzyskiego ratusza listem poleconym. Zgłoszenie obejmuje zasypane tunele lub pomieszczenia w czterech miejscach, w dzielnicach Szczawienko i Piaskowa Góra. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi także o działki przylegające do terenu, gdzie ma znajdować się tzw. zloty pociąg.

Do zgłoszenia dołączono fotografie, a także mapy z zaznaczonymi miejscami. Niemka w piśmie przesłanym do urzędu zastrzega sobie także prawo do znaleźnego.

Wczoraj informowaliśmy, że do starostwa powiatowego wpłynęło właśnie kolejne zawiadomienie dotyczące tunelu kolejowego pod górą Dzikowiec oraz o możliwym kompleksie podziemnym na granicy wsi Kowalowa. Burmistrz Marcin Raczyński przyznaje że zgłaszają, bo nie mają wyboru.

"Podziemne tunele w czasie wojny miały być wykorzystywane do produkcji na rzecz przemysłu lotniczego" - dodaje Marcin Raczyński.

PRZECZYTAJ: Trzecie zgłoszenie o tajemnicach w regionie wałbrzyskim



To nie koniec informacji na temat tajemniczych odkryć w tym regionie. Podziemne miasto w Walimiu zostanie ponownie zbadane georadarem. Takie są ustalenia sztabu zarządzania kryzysowego, który zakończył się we wtorek w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Samorząd chce dokładnie zbadać wielkość i dostępność do podziemi w Górach Sowich. Przypomnijmy, że chodzi o co najmniej dwa tunele kolejowe oraz korytarze pod górą Włodarz w gminie Walim. Starosta Jacek Cichura mówi, że badania zostaną wykonane w najbliższych dniach.

Podziemne obiekty zgłosił w starostwie Krzysztof Szpakowski, który od lat bada tajemnice związane z niemieckim projektem budowlanym Riese. W posiedzeniu sztabu uczestniczyli policjanci, strażacy przedstawiciele konserwatora zabytków oraz samorządu. Starosta powiedział nam, że chcą mieć absolutną pewność co do jakości i skali tego zgłoszenia.

Następnym etapem będzie dowiercenie się do podziemnych tuneli. Wejścia są zabezpieczone, a terenu pilnuje policja.

PRZECZYTAJ: Ruszyły prace na słynnym 65. km trasy kolejowej

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Damen und herren
2015-09-23 11:39:35
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
Byłem na tym kilometrze wczoraj ok 22 oprócz tabliczki zakaz wstepu nie ma tam nic i nikogo a niby wszyscy tego pilnuja ściema i zenada
~poszukiwacz
2015-09-19 01:21:43
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 2
niemra korzysta z okazji,teraz Polacy swoje sami odbiorą ,bez jej pomocy.
~yes
2015-09-18 22:57:57
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: -1
Was ist das? Zapraszamy do Boguszow zamknijcie Dzikowiec.....
~Jo...
2015-09-18 22:11:10
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 11
Jej dziadek lub ojciec ss ukradł, schował, zostawił mapy a ona żąda znaleźnego! Ale się uśmiałem.... Jeszcze chwila... odkopią pociąg i prawowity właściciel się znajdzie.
~Zbych
2015-09-18 21:40:12
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Znaleźne dla Niemry? Chyba w oba policzki-za stopień wyrachowania i chęć wyłudzenia kasy od państwa polskiego.
~Kazimierz57
2015-09-18 21:13:26
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ta niemka to z tych: GOT MIT UNS?!
~zby
2015-09-18 19:34:35
z adresu IP: (89.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
... chorzy ludzie ... !!! Jestem przekonany ze ,, gówno ,, znajda bo śmierdzi juz kilka miesięcy !!!
~wesolo mi
2015-09-18 18:53:10
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 12
W okolicach Wałbrzycha opowiada się Wrocławiakom dowcipy w stylu: Gdzie leży Wrocław? Na 65 kilometrze trasy kolejowej z Wałbrzycha do Szczecina.
~Olo
2015-09-18 18:12:47
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ustawa o znaleźnym nie przewiduje ze obywatel jest z innego kraju więc sorry. Po drugie można pociągnąć Niemkę z Paragrafu 111 ustawy o ochronie zabytków: kto bez zezwolenia WKZ itd...
~przemo
2015-09-18 16:19:23
z adresu IP: (185.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
http://zalukaj.tv/polecony,2905819/
~Mżygłocka
2015-09-18 13:04:30
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czekam kiedy ogłoszą że to sukces PO.
~Magda
2015-09-18 11:58:08
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zapraszamy do Boguszów zamknijcie Dzikowiec i rozkopcie inwestycje za gruba kasę żeby tu tez nic nie znalesc.... czy Polacy są tacy naiwni i wszyscy żyją marzeniami czas chyba spojrzeć prawdzie w oczy nikt nie zostawil by tu niczego cennego bo każdy jest pazerny jak nie wziął w czasie wojny po wziął po niej....
~hamak
2015-09-18 09:54:44
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 3
niemka to jedynie może obciągnąć, a nie znaleźne.
~Ruri
2015-09-18 09:49:36
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na szczescie nie trzeba kopacz od razu, mozna poczekac az prawo o ziemiach odzyskanych sie zestarzeje. Typiara niech sie okresli ile chce procent znaleznego. Jak chce rozpoczac poszukiwania to niech pokryje taki sam procent kosztow odkopania. Pozdrawiam.
~jomady
2015-09-18 09:03:59
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dlaczego aktualne wiadomości są "okraszane" starymi zdjęciami i mapkami.Czyżby płacono za cm kw zajetej powierzchni ?
~chrupol
2015-09-18 08:27:46
z adresu IP: (91.229.xxx.xxx)
Ocena: -1
Gwarantuję, że na terenie Polski znajdują się zakopane skarby, kto je znajdzie powinien podzielić się ze mną 10% znaleźnego
~Peto Kielbasy
2015-09-18 07:48:34
z adresu IP: (148.122.xxx.xxx)
Ocena: 4
Mysle ze rozwiazaniem problemu wielkich nakladow finansowych zwiazanych z kopaniem i odkrywaniem tuneli i podziemi zlecic Uchodzca ,ktorzy licza na darmowe zapomogi w polsce :))))))))))
~yes
2015-09-18 07:39:34
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Serial "Poszukiwacze zaginionych skarbow" nadal trwa i ma duza ogladalnosc.
~Roman
2015-09-18 07:07:33
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niech spierdala
~Grafoss
2015-09-18 06:36:10
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: 2
Myślę, że ta bania sensacji zaraz pęknie pod własnym ciężarem. Szansa znalezienia czegoś poza pustymi przestrzeniami jest bliska zero. W 1945 roku specjalne oddziały sowieckie skutecznie zajmowały się takimi tematami i co było do zabrania wywieziono wagonami w głąb CCCP. Nie bardzo rozumiem po co za pieniądze podatników angażuje się w ten cyrk administrację, wojsko i policję. Zlecić to prywatnej firmie, umówić się co do podziału ew. zysku i zamknąć temat. Władza ma ważniejsze problemy do rozwiązania np. bezrobocie i emigrację.
~sekunda
2015-09-17 23:18:26
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 3
Może mała patriotyczna akcja. Hmm.. gdyby tak 1000 osób napisało podobne listy z podobnymi "nowościami" i żądaniem znaleźnego?
~robi
2015-09-17 22:22:30
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -4
sie jakaś parodia z tego ;)
~MrlL
2015-09-17 21:58:57
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 2
teraz wystarczy jej udowodnić, że nie tyle to znalazł,a le jedynie zgłosiła coś. o czym stal, od lat wiedziała :)
~Evek
2015-09-17 21:22:00
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 5
Przecież w Polsce nie przysługuje w takiej sytuacji znaleźne. Moze dostać nagrodę ktora moze byc nawet dyplom. Z reszta we Włoszech tez tak jest. Moj maz rozmawiał kiedys z ludźmi którzy znaleźli worek cystersi podczas prac budowlanych. Przyjęli do muzeum i podziękowali. Nikt nie dostał ani grosza
~Markus
2015-09-17 20:01:59
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 12
To niemcy mało "znaleźli" do 1945 roku na ziemiach Polskich? Tej pani już dziękujemy a jej "znaleźne" przekazujemy na pomoc Polskim ofiarom drugiej wojny światowej. Są jeszcze kombatanci czy miejsca, które potrzebują wsparcia....